Fanúšikovia si na vlastnej koži vyskúšali silu tímu, ktorému drukujú počas ligových zápasov. V utorňajšom priateľskom zápase nastúpili proti sebe hráči FK Dukla a výber fanklubu.

Dukla vs Ultras_22V prvom polčase nastúpil proti Áčku výber EUROFAN, ktorý pravidelne reprezentuje Slovensko na turnaji fanúšikov v ukrajinskom Ľvove a jeho jadro tvoria priaznivci Dukly. V druhom polčase si zahral výber Ultras Dukla. Futbalisti A-mužstva svojich priaznivcov nešetrili a nasúkali im viac ako desať gólov. Fans sa podarilo zareagovať niekoľkými gólmi do prázdnej brány, keď sa brankár Ďurčo predstavil v netradičnej ofenzívnej role.

Pre prítomných však výsledok nebol rozhodujúci a cieľom priateľského zápasu bolo utužiť dobré klubové vzťahy medzi fans a hráčmi. Kým v majstrovskom Slovane Bratislava je fanklub s hráčmi na nože, v Banskej Bystrici napriek nepriaznivým výsledkom priaznivci stále stoja za svojim tímom. „Myslím si, že je to kvôli tomu, že Dukla je rodinne založený klub. Vždy tu hrali hráči, ktorí tvorili jednoliaty kolektív a vždy tu bola dobrá partia,“ povedal na margo dobrých vzťahov dlhoročný brankár Dukly Peter Boroš.

Hráčom padol v reprezentačnej prestávke takýto zápas vhod. „Trošku sa vyventilovať, uvoľniť. Spraviť si náladu ako je reprezentačná prestávka a následne sa pripraviť na ťažké zápasy, ktoré nás dokonca jesene čakajú,“ dodal Boroš.

Najbližší zápas odohrá Dukla Banská Bystrica až 18. októbra v Myjave. Momentálne je na poslednej priečke Fortuna ligy, o skóre zaostáva za jedenástym Ružomberkom.

http://youtu.be/1XHbeJzGdKU