V boji o 7. miesto nastúpili bystrické basketbalistky z lepšej pozície a tak prvý zápas odohrali na domácej palubovke proti Slovanu Bratislava. Mladé pumy sa aj napriek horšiemu začiatku nakopli a zápas potiahli až do predĺženia, v ktorom sa rozhodlo.

Úvod zápasu sprevádzala pumy nepresnosť pri zakončení a ich súper to využil šiestimi bodmi, zatiaľ čo Bystričanky premenili iba jeden trestný hod. Po šiestich minútach hry sa domáce basketbalistky prebudili a stiahli skóre na rozdiel jedného bodu. Hosťujúce hráčky však dokázali premeniť otvorené strely a po prvej štvrtine vyhrávali o štyri body. Priebeh druhej štvrtiny bol veľmi vyrovnaný, no hráčkam Slovanu sa darilo udržať si minimálne dvojbodové vedenie nad Bystricou. Pumy vyhrali štvrtinu, no napriek tomu na polčasovú prestávku odchádzali s nízkym dvojbodovým mankom.

Tretiu štvrtinu mali jednoznačne v rukách domáce hráčky, ktoré agresívnou obranou znemožnili súperkám skórovať a prinútili ich k stratám. Pumy sa v 4. minúte po prvýkrát v zápase dostali do vedenia, ktoré si vzápätí prevzali do svojich rúk opäť hosťujúce hráčky. Tri minúty pred koncom štvrtiny sa vedenia ujali bystrické basketbalistky, ktoré už nedovolili súperovi skórovať ani jeden bod a vytvorili si osembodový náskok. Do poslednej štvrtiny nastúpili pumy veľmi nekoncentrovane a umožnili svojmu súperovi jedenástimi bodmi v rade dostať sa do vedenia. Po piatich minútach hry bol stav opäť vyrovnaný a dramatický záver si oba tímy striedali vedenie. Napokon 52 sekúnd pred koncom vyrovnali pumy, zásluhou Striešovej a prebojovali sa do predĺženia.

Neuveriteľná päťminútovka zo strany púm, ktoré predĺženie zvládli bravúrne. Úvod otvorila mladá bystrická pivotka Žilinská, ktorá zaznamenala štyri body. Nasledovali ju dve krídelníčky, Verlíková a Striešová, a tie zvýšili náskok na osem bodov. Hosťujúce hráčky im nedokázali odpovedať a v predĺžení nezaznamenali ani jediný bod. Ďalšími štyrmi bodmi Bystričanky už len potvrdili svoje vedenie a uchmatli si prvé víťazstvo v sérii.

Extraliga žien – play off – súboj o 7. miesto – 1. zápas – Banská Bystrica

BK ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BK Slovan Bratislava 62:50 po pp (17:19)

Najviac bodov: Striešová 18, Žilinská 15, Verlíková 14 – Zárevúcka 15, Sedláčková 13, Lüttmerdingová 12. Zápas sledovalo 150 divákov.

Pozápasové hodnotenie:

Lucia Žilinská (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Sme veľmi radi, že sme vyhrali tento zápas. Zo začiatku sme neboli poriadne koncentrované a nevedeli sme premeniť ľahké strely. Aj keď sme sa veľmi trápili, tak v závere sme zabrali, nechali tam všetky sily a kolektívnym výkonom sme vyhrali. Do predĺženia sme išli s tým, že iná možnosť ako vyhrať nie je. To sa nám podarilo a šnúrou 12:0 sa nám podarilo potvrdiť, že sme lepšie družstvo. Neostáva nám nič iné ako tešiť sa z výhry a pripraviť sa na ďalší zápas.“

Druhý zápas série je na programe v stredu 17. apríla v Bratislave so začiatkom o 18.00 hod.