Po troch vonkajších stretnutiach sa barani vrátili pod Urpín, kde ich čakala päťzápasová séria pred vlastnými fanúšikmi. Odštartoval ju zápas s Trenčínom, s ktorým doma vyhrali obidva tohtosezónne zápasy a inkasovali iba jeden gól. Vojaci na diaľku bojovali o šieste miesto a potrebovali bodovať aj na ľade minuloročného majstra.

Len dnes sa zrodila výmena, ktorá poslala Jána Sýkoru do Košíc. Namiesto neho prišiel Dávid Šoltés, ktorý nastúpil už proti Trenčínu. Pravý krídelník sa objavil v tretej formácii a v prvej tretine patril k najagilnejším hráčom. V 7. minúte sa dostal do dvoch dobrých šancí, no proti bol Valent. Skóre otvorili v 8. minúte vojaci. Puk po krídle potiahol Radivojevič, nahral medzi kruhy Őlveckému. Ten naznačil strelu, počkal si na pohyb Williamsa a poslal puk do siete. Barani sa nevedeli dostať do tempa, navyše v 11. minúte po hite Higgsa dostali Trenčania výhodu presilovej hry. V nej si však žiadnu vážnejšiu šancu nevypracovali. Za zmienku stojí bekhendový pokus Asselina, ktorý zblízka netrafil bránu.

Do druhej časti vstúpili Banskobystričania ako vymenení. Za úvodné štyri minúty si vypracovali viac príležitostí, ako v celej prvej tretine. Už po pár sekundách sa predral až pred Valenta Faille, zblízka ho však neprekonal a vzápätí netrafil poloprázdnu bránku Selleck. Následne stroskotal v dobrej pozícii Higgs a v 24. minúte netrafil bránu Asselin. Vytúženého vyrovnania sa domáci dočkali v 29. minúte pri presilovke o dvoch hráčov. Faille výborne našiel Higgsa a ten poslal puk do poloprázdnej brány. Povzbudení barani pokračovali v dobíjaní brány Valenta. Ten odolával. Postupne na ňom zlyhali Faille a zoči-voči aj Bartánus.

Barani vybehli na svojho súpera aj v tretej dvadsaťminútovke. Dukla sa len ťažko dostávala von z obranného pásma a hlavne vďaka Valentovi držala remízový stav 1:1. V 46. minúte sa do seba pustili Rýgl a Asselin. V následnej hre 4 proti 4 bol aktívny najmä Higgs, ktorý ale nemieril ani v jednej z dvoch šancí presne. Trenčín odolával a v 54. minúte sa pripomenul aj v útoku, Rýglovu delovku vyrazil Williams. Domáci mohli rozhodnúť počas presilovej hry, keď v 56. minúte putoval na lavicu hanby Starosta. V nej si ale nevypracovali žiadnu vážnejšiu šancu, navyše museli si dať pozor na brejk Vargu, ktorého vychytal Williams. Na druhej strane natiahol Valenta skrytou strelou spoza obrancu Šoltés. Gólu sa v normálnej hracej dobe prítomní diváci už nedočkali.

V predĺžení mal najprv výbornú šancu Marshall, no bránu netrafil. O pár sekúnd neskôr si už počínal lepšie Higgs, ktorý lišiacky spoza brány o betón Valenta poslal puk za jeho chrbát a rozhodol o výhre Banskej Bystrice.

Tipsport liga – 46. kolo – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HK Dukla Trenčín 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 29. Higgs (Faille, Asselin), 61. Higgs (Asselin, Marshall) – 8. Őlvecký (Radivojevič, Starosta). Zápas sledovalo 2590 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Mihalik, Marshall, Southorn, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík – Selleck, Faille, Asselin – Bartánus, Higgs, Koper – Šoltés, Gabor, Kabáč – Török, Giertl, Lunter – Sojka

Zostava HK Dukla Trenčín: Valent – Rýgl, Starosta, Cebák, Bohunický, Gula, Bokroš, Božik – Radivojevič, Olvecký, Sojčík – Sádecký, Radjenovic, Hecl – Varga, Dlouhý, Mikula – Hudec, Švec, Špankovič – Luhový

V nedeľu 27. januára o 16.00 hod privítajú zverenci trénera Cemana na domácom ľade Poprad.