Stovky pretekárov sa v sobotu v Hronseku stretli na štarte už tradičného Vlko-Hron cyklomaratónu a duatlonových pretekov. Rozmočený terén poriadne preveril fyzickú zdatnosť cyklistov a bežcov.

Okrem rozmočeného terénu sa pretekári v niektorých vekových kategóriách museli vysporiadať aj so zlými usmerneniami zo strany organizátorov, ktoré postihli najmä mládežnícke kategórie.

To však napokon nebránilo v boji o medaily v 12. ročníku BBB MTB VlkoHron cyklomaratónu. Na 30-kilometrovej trati bol v čase 1:23:27 najrýchlejší Juraj Špindor z Expendables Cycling Team, na 50-kilometrovej trati potom Peter Tichý z CYS-Akadémia PS v čase 2:15:34.

Spomedzi žien bola na kratšej cyklistickej trati najrýchlejšie Karolína Zimová z Bike team juhasky v čase 1:40:16, na dlhšej Viera Kissová z BIKEPRO SK v čase 3:02:57. Na 30-kilometrovej trati sa dokonca tentokrát pretekalo aj na e-bikoch, bicykloch s podporou elektrického motora, a takto zdolal trať za 1:11:55 Róbert Petro z tímu Atléti BS.

V prípade duatlonu boli na programe jednak štafetové, ale aj individuálne preteky. V tých medzi mužmi dominoval Martin Hatňanik z tímu 3Potkany v celkovom čase cyklistiky a behu 2:05:45.

Kompletné výsledky preteku sú k dispozícii online. Podujatie bolo súčasťou Marathon BB Tour, ktorá bude pokračovať už 21. mája podujatím ADRIM Nemčiansky beh.