V 31. kole najvyššej futbalovej súťaže Corgoň ligy zavítal na Štiavničky už istý majster ŠK Slovan Bratislava. Domáci sa chceli nad súperom vytiahnuť a prerušiť negatívnu šnúru troch nevyhratých zápasov v rade.

Dukla Banská Bystrica – Slovan Bratislava 1:2 (1:0)

Góly: 25. Šovčík – 66. Gašparovič, 83. Fořt. Zápas sledovalo 1442 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Vajda, Nosko, Podstavek – Ľupták, Plavšič – Kliment, Chrien (85. Faško), Savič – Slančík (80. Rejdovian), Šovčík (67. Peňaška)
Zostava ŠK Slovan Bratislava: Polaček – Vrablec, Gorosito, Niňaj, Josimov (46. Kolčák) – Grendel – Mészáros, Bagi (70. Hudák), Halenár, Hlohovský (58. Gašparovič) – Fořt

BBO_3602Na rozmočenom trávniku sa obom tímom kombinovalo ťažšie než obvykle. Prvá vážna šanca prišla po štvrťhodine hry. Prsty v nej mal hosťujúci Halenár, ktorý sa dostal k odrazenej lopte a centrom našiel spoluhráča Tomáša Bagiho, ktorý z bezprostrednej blízkosti neuspel v súboji proti Borošovi. O šesť minút neskôr dali po prvýkrát o sebe vedieť aj červeno-bieli. Nebezpečnou strelou k pravej tyči sa prezentoval Martin Chrien, ktorý sa uvoľnil na hranici šestnástky cez protihráča. Gólman Polaček jeho strelu vytesnil na rohový kop. Následne prihrával Vajda do skvelej streleckej pozície Šovčíkovi, no jeho strelu z päťky obrana Slovanu na poslednú chvíľu zblokovala. V  25. minúte prišla druhá možnosť Šovčíka na strelenie otváracieho gólu. Kliment operujúci na pravej strane poslal nadýchanú loptu, ktorá našla práve hlavu Mareka Šovčíka. Jeho zakončenie síce nebolo razantné, ale umiestnil loptu tak, že ani jeden z obrancov v obetavom zákroku nedokázal zabrániť gólu. Dukla tak prerušila sériu troch zápasov bez streleného gólu. V závere prvého polčasu si Slovan vytvoril dve šance na vyrovnanie. V 38. minúte to z veľkej vzdialenosti vyskúšal Martin Vrablec a jeho pekný pokus minul pravú tyčku len o centimetre. Vzápätí v 40. minúte zahral štandardku Grendel a našiel Gorosita, ktorý z vnútra šestnástky hlavičkoval mimo a zahodil tak možnosť streliť vyrovnávajúci gól do šatne. Aj preto po polčase Dukla vyhrávala najtesnejším rozdielom.

BBO_3765Úvod druhého dejstva priniesol chybu hostí, z ktorej takmer profitoval Slančík, no tesne minul priestor brány. Aktívny Slančík dal o sebe vedieť aj v 56. minúte, keď jeho nebezpečný projektil tečoval brániaci Gorosito a mohol byť rád, že lopta neskončila v bráne. Obrovskú možnosť na vyrovnanie zahodil v 63. minúte Mészáros, ktorého našiel prihrávkou z ľavého krídla Gašparovič. Mészáros nikým nestrážený zblízka nenamieril medzi tri žrde a zahodil tak tutovku. Duo Mészáros – Gašparovič bolo v permanencii aj o tri minúty neskôr. Tentokrát si ale vymenili role. Prvý menovaný našiel dlhým pasom Lukáša Gašparoviča, ktorý zblízka sklepol loptu za Borošov chrbát a po ôsmych minútach strávených na ihrisku vyrovnal na 1:1. Následne prišiel úsek bez väčšej gólovej príležitosti, ktorý prerušil až Slančík v 79. minúte, keď mohol poslať Duklu do opätovného vedenia. Loptu v súboji s ním stratil Niňaj, no Slančíkovu prudkú strelu dokázal zneškodniť brankár Polaček. V 83. minúte sa potvrdilo porekadlo nedáš – dostaneš. Výborne hrajúci Gašparovič pripravil prihrávku ako na zlatom podnose pre kapitána Pavla Fořta a ten z vnútra šestnástky chladnokrvne namieril k ľavej tyči a prekonal Boroša. V závere už Slovan dokázal ustrážiť tesné vedenie, čo znamená, že zdolal zverencov Norberta Hrnčára v tejto sezóne aj po tretíkrát.

Najbližšie pocestujú Banskobystričania do Senice. Duel je naplánovaný na utorok 20. mája s úvodným výkopom o 17.30 hod.