V rámci 21. kola privítala trochu netradične v piatok domáca Dukla hostí z Trnavy. Pre zverencov trénera Štefana Rusnáka to bol prvý domáci zápas na jar a v ňom sa chceli predviesť v čo najlepšom svetle. V ceste im však stál trnavský Spartak, ktorý v minulom kole nadelil Myjave „päťku“.

FK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava 1:1 (1:1)

Góly: 25. Vajda z pok. kopu – 29. Mikovič. ŽK: Had – Janečka, Casado, Tóth. Zápas sledovalo 1054 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Vajda, de Vito, Had, Savič – Snitka, Wilwéber, Kapor, Polievka (90+. Hric) – Šovčík (77. Kupec), Faško (84. Gálik)

Zostava FC Spartak Trnava: Kelava – Janečka, Tóth (88. Čarnota), Bortel, Čonka – Greššák – Cleber, Casado (54. Hlinka), Sabo, Mikovič – Vlasko (67. Sládek)

BBO_4360Už v tretej minúte si Bystričania pripísali úvodnú šancu v zápase. Na ľavej strane odviedol dobrú prácu Róbert Polievka a vzápätí našiel pred bránou Michala Faška. Ten si ešte vylepšil streleckú pozíciu a jeho tvrdý pokus mieriaci k ľavej tyči brankár Kelava zneškodnil. O päť minút opäť pohrozil hráči spod Urpína svojmu súperovi. Faškov priamy kop presvišťal cez hromadu tiel a zrazu sa ocitol vo výbornej príležitosti Milovan Kapor, ktorého hlavičku musel Kelava reflexívne vyraziť na hornú sieť svojej svätyne. Trnavčania mali o niečo viac loptu na svojich kopačkách, avšak paradoxne bola nebezpečnejším tímom práve Dukla. V dvadsiatej minúte opäť zakončoval hlavou Kapor, a to po rohovom kope Faška. Jeho hlavičke veľa nechýbalo, len tesne minula pravý vinkel. O niekoľko sekúnd neskôr prenikajúceho Polievku poslal k zemi Marek Janečka. Bol za to odmenený žltou kartou a červeno-bieli možnosťou zahrať pokutový kop. K jeho zahraniu sa postavil Patrik Vajda, poslal loptu do ľavej strany, zatiaľ čo sa trnavský gólman hodil do pravej. Zverenci Štefana Rusnáka zaslúžene vyhrávali od 25-tej minúty 1:0. Z tesného náskoku sa ale dlho neradovali. Do 29-tej minúty sa čakalo na prvý strelecký pokus hráčov v bielych dresoch. Avšak ďalekonosný projektil Martina Mikoviča stál za to. Ten napriahol z vyše dvadsiatich metrov a jeho delovka zapadla pod brvno brány bezmocného Boroša a bolo vyrovnané. O chvíľu neskôr mohol po prihrávke Kapra prinavrátiť vedenie Bystrici Polievka, no netrafil loptu podľa predstáv a zahodil veľkú šancu. Záverečná štvrťhodina nič zaujímavé nepriniesla, do šatní sa šlo za stavu 1:1.

BBO_4259V prvom polčase bol tím spod Urpína lepší, Boroš nemal veľa práce a napriek tomu z jedinej strely smerujúcej medzi jeho tri žrde inkasoval. Prvých desať minút druhého polčasu druhého dejstva bolo identických s prvou polovicou zápasu. Dukla hýrila aktivitou smerom dopredu a aj dokázala ohroziť súperovho brankára, na rozdiel do Spartaka. Približne od 55-tej minúty sa obraz hry úplne zmenil. Bíli andeli boli odrazu ako vymenení. Kombinácie boli presné a rýchle, zverencov Štefana Rusnáka zatlačili do vlastnej šestnástky. Práve v 55-tej minúte šikovne Nascimento vysunul Greššáka, proti ktorému včas vybehol bystrický kapitán v bráne. Hosťujúci futbalisti mali ale stále problémy so zakončovaním akcií. Napriek veľkému tlaku si nevedeli vytvoriť vyloženú príležitosť. V 69-tej minúte ďalekonosná prízemná strela Hlinku nenašla ani zďaleka cieľ a to isté sa dá povedať aj o Mikovičomom pokuse, ktorý nezopakoval gólový výstavný kúsok v 80-tej minúte. Dukla bola smerom dopredu bezmocná, no to sa postupom času dalo povedať aj o Trnave. Záverečné chvíle už obrana červeno-bielych zvládla a po dvoch rozličných polčasoch sa body za remízu 1:1 delili.

V sobotu 14. marca pocestujú futbalisti Banskej Bystrice do Ružomberka. Začiatok zápasu je naplánovaný na 14.30 hod.