Po sérii piatich zápasov bez výhry hráči Dukly v sobotu na domácej pôde zacítili radosť z výhry. Tá ich okamžite posunula z absolútneho dna tabuľky o jednu priečku vyššie.

FK Dukla Banská Bystrica – FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (0:0)
Góly:
65. Vajda (z 11 m.), 80. Dolný. ŽK: 73. Ľupták, 80. Dolný – 55. Nikolič. Zápas na Štiavničkách sledovalo 893 divákov.

Zostava Dukly: Boroš – Vajda, Adámik, Savič – Ľupták – Mazan, Faško (46. De Vito), Šumský (55. Seye), Dolný (86. Balko) – Šovčík, Peňaška.

Zostava ViOnu: Kováč – Pavlenda, Pintér, Miloš Nikolič, Chren – Sabo – Orávik, Djuričič, Mikinič (66. Pilát), Charizopulos (70. Peter Ďurica) – Pavelka (83. Mujkoš).

FK Dukla - FC ViOn, futbal 2014 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Na rozmočenom teréne si prvú streleckú príležitosť vypracovali Bystričania. Mazanovmu priamemu kopu z druhej minúty veľa nechýbalo, letel tesne nad brvno. Medzi tri žrde prvýkrát namierili takisto bystrickí futbalisti. V 9. minúte to vyskúšal Jozef Dolný prízemnou strelou, avšak nebola dostatočne razantná a brankárovi Kováčovi nenarobila problémy. Duklisti mali loptu o niečo viac na kopačkách, Zlatomoravčania však mali pasáže hry, keď dokázali niečo vymyslieť, ale chýbali im na rozdiel od červeno-bielych strelecké pokusy. V 25-tej minúte prišla najväčšia šanca Dukly v prvom polčase. Šumský našiel v šestnástke bráneného Mareka Šovčíka. Ten sa dokázal odpútať od súpera a z otočky vystrelil, reflexívne zasiahol Kováč. O tri minúty neskôr dal o sebe vedieť ViOn. Po osi Chren – Mikinič sa ocitol vo výbornej pozícii Nikolič a okamžite vystrelil. Na poslednú chvíľu zabránil skvelým zákrokom gólovej pohrome stopér Adámik. Zdĺhavá rozohrávka vojakov v 36. minúte skončila chybou, keď loptu vybojoval Orávik, posunul ju na Pavelku a ten strelou spoza 16-tky vyprášil rukavice Borošovi. Jednalo sa vtedy o prvé priame ohrozenie Borošovej svätyne, no ďalšie si pripísal už o chvíľu neskôr Mikinič. Záver polčasu patril teda Zlatým Moravciam, čo potvrdila aj predposledná minúta. Mikinič sa ocitol po nádhernom pase z hĺbky pola pred bránou, no na bystrického brankára, zasahujúceho nohou, nevyzrel.

FK Dukla - FC ViOn, futbal 2014 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.V úvode druhej 45-minútovky zaujala snáď len tečovaná strela najaktívnejšieho strelca zápasu Jozefa Dolného, ktorú však Kováč nemal problém pokryť. V 57. minúte zaúradovalo duo Šovčík – Mazan. Prvý menovaný sklepol loptu presne na kopačku Mazana a ten strelou po zemi z 20-tich metrov tesne minul pravú žrď. Obraz hry sa teda nemenil, strelecky aktívnejšia bola stále Dukla. ViOn však vedel pohroziť, napríklad zmätok narobil rohový kop hostí a po ňom hlavička Nikoliča, ktorá síce nebola razantná, no keby ju nezachytil pred bránkovou čiarou Ľupták, zrejme by skončila v bráne. Vzápätí však na druhej strane opäť triafal medzi tri žrde Mazan po prihrávke od Dolného a Kováč nevýrazný pokus pokryl. O tri minútky sa v Pavelka dostal do stopercentnej šance. Mikiničovu delovku totiž Boroš neudržal, no brankár napravil svoju chybu, keď zneškodnil dorážku Pavelku. V 65-tej minúte práve Pavelka stiahol vo vzdušnom súboji Adámika a nasledovala penalta. Loptu si na biely bod postavil Patrik Vajda a loptu poslal nekompromisne do druhej strany než sa hádzal brankár hostí. O chvíľu neskôr to mohlo byť 2:0 po nešťastnom odkope Orávika, ktorý trafil spoluhráča Nikoliča a takmer bol z toho vlastenec. Zlatomoravčanom chýbala finálna prihrávka, Bystričania ich nepúšťali do zakončenia. Po faule na Mazana zahrával priamy kop v 80. minúte Dolný a za svoju predchádzajúcu aktivitu bol odmenený. Krásnym ,,angličákom“ definitívne zlomil aký-taký odpor ViOnu. Vedenie 2:0 si už zverenci Štefana Rusnáka postrážili a po piatich nie veľmi úspešných zápasoch konečne okúsili pocit víťazstva.

Futbalisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia až po reprezentačnej prestávke a to v sobotu 22. novembra, keď pocestujú na pôdu Dunajskej Stredy. Začiatok zápasu je naplánovaný na 19.00 hod.