Futbalisti Podbrezovej sa na tretí pokus v novom ročníku 2017/18 dočkali a získali vytúžené tri body. Na domácej pôde porazili nádherným gólom Lazara Djordjeviča Zemplín Michalovce.

Už v štvrtej minúte sa Andrej Rendla natlačil cez dvoch obrancov k strele ľavačkou, Bieszczad zasiahol. Presne o desať minút neskôr Viazanko prešiel po krídle a spomínaný Rendla mal byť adresátom prihrávky, avšak výborne zakročil poľský gólman, ktorý prečítal úmysel. V 18. minúte pálil technicky Kuzma, aj do tretice situáciu zneškodnil Bieszczad. Ten uspel aj vtedy, keď z hranice pokutového územia strieľal k žrdi Viazanko. Jedinú dobrú šancu východslovenského tímu v prvom dejstve mal Bragin, no hlavičku z päťky nasmeroval vedľa.

Aj druhý polčas začali domáci aktívne. Kostelný mohol otvoriť skóre, po dobrom centri od Kuzmu ostal ako keby zaskočený a lopta sa od neho len odrazila k Bieszczadovi. Do Poliaka pálil aj Rendla, ale Lazar Djordjevič už vymietol trafil presne. V 64. minúte poslal nádhernú ranu z diaľky a Bieszczad ostal bez šance, pretože srbský legionár to nasmeroval do rohu (1:0). Djordjevič sa mohol presadiť aj druhýkrát, lenže jeho center zľava spadol na brvno. V závere hostia vytvorili menší tlak, strieľali Božok a Žofčák. Aj so šťastím Podbrezová odolala, a tak sa môže tešiť z plného bodového zápisu.

Víťazstvu domácich sa prizerali aj známe tváre, ktoré prišli na stredné Slovensko za oddychom. Český herec Jiří Bartoška či speváčka Lucia Šoralová, ktorá si s miestnymi muzikantmi na štadióne aj zaspievala.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Gól: 64. Djordjevič. ŽK: 34. Kostelný, 79. Leško – 36. Kavka. Zápas v Podbrezovej sledovalo 1080 divákov.

Zostava FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Kostelný, Krivák, Djordjevič – Kupčík, Migaľa – Viazanko, Kuzma (62. Leško), Bernadina (46. Válovčan) – Rendla (86. Bilič)

Zostava MFK Zemplín Michalovce: Bieszczad – Sviarčinskij, Kavka, Carrillo, Šimčák – Grič – Koscelník (71. Antonov), Danko, Žofčák, Božok – Bragin (71. Kushta)

Povedali po zápase:

Karol Praženica, tréner Podbrezovej: „Od začiatku sme chceli súpera dostať pod tlak. Darilo sa nám to, lenže nepremieňali sme príležitosti.V druhom polčase rozhodol krásny gól Djordeviča. Myslím, že sme si víťazstvo zaslúžili.“

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „Prechodová fáza nám robila v prvom polčase problémy. Postupne sme sa zlepšovali. Mali sme šance, ale vo finálnej fáze nám chýbal pokoj.“

Andrej Rendla, útočník Podbrezovej: „Myslím, že sme odohrali kvalitný zápas plný súbojov. Konečne sa veci, ktoré trénujeme, ukázali aj v zápase. Pre mňa osobne to bol fyzicky ťažký zápas, ale som rád, že som to ako tak zvládol, aj keď som so svojím výkonom, až tak spokojný nebol. Mali sme veľkú chuť po víťazstve, Konečne to vyšlo.“

V rámci 4. kola Fortuna ligy zavítajú železiari v sobotu 12. augusta na pôdu AS Trenčín. Začiatok zápasu je stanovený na 19.00 hod.