Tesco beh pre zivot Banska Bystrica, 8.6.2014Tesco Beh pre život patrí každoročne medzi najmasovejšie športové podujatia v Banskej Bystrici. Tento rok sa preteku v centre mesta zúčastnilo až 1666 bežcov.

Ide o dosiaľ najvyšší počet účastníkov tohto preteku v Banskej Bystrici, keď sa ho v roku 2012 zúčastnilo 1 589 a minulý rok 1460 pretekárov. Pre zúčastnených bola pripravená 3,5 kilometra dlhá trať centrom mesta, pričom najrýchlejší pretekár ju zvládol za 11 minút a 39 sekúnd. Dopoludnia boli na programe aj preteky lezúňov a tiež samostatný detský beh. Zároveň prebiehalo viacero sprievodných podujatí, v rámci ktorých si mohli napríklad účastníci otestovať svoj zdravotný stav a predispozície na srdcové choroby.

[youtube wU_uCt8Kg3c 640 390]

Nešlo ale o bežecké rekordy. V poradí siedmy Beh pre život Nadácia Tesco organizuje v spolupráci so Slovenskou nadáciou srdca. Všetky vyzbierané financie budú využité v rámci edukačných aktivít zameraných na vzdelávanie a prevenciu pred obezitou a nezdravým životným štýlom u detí či mladých ľudí. Zo štartovného a finančných darov Slovenská nadácia srdca pripraví putovný projekt pre 25 základných škôl po celom Slovensku zameraný na zdravý životný štýl. Tento rok sa beží v šiestich slovenských mestách.