Hokejisti HK Orange 20 sa v poslednom kole Tipsport extraligy postarali o senzáciu, keď sa im podarilo triumfovať na ľade úradujúceho majstra z Košíc v pomere 4:3 po samostatných nájazdoch. Blízko bodového zisku boli slovenskí mladíci aj v utorkovom zápase v Banskej Bystrici, ktorú už raz v tejto sezóne zdolali.

HC ´05 Banská Bystrica – HK Orange 20 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 24. Gašpar (Cohen), 34. Kytnár (Kudrna), 56. Kytnár (Preisinger) – 8. Skalický (Kabáč, Jendroľ), 9. Hrušík (Mendrej). Zápas sledovalo 1467 divákov.

Zostava HC´05 Banská Bystrica: Wiikman – Nicastro, Cunik, Cohen, Gachulinec, Čížek, Bambúch, P. Lunter – P. White, Kytnár, Kudrna – Kadura, Preisinger, Handlovský – M. Surový, R. Gašpar, Bendík – Macko

Zostava HK Orange 20: Godla – Hochel, Bačik, Pavúk, Jendroľ, Mendrej, F. Fekiač – S. Petráš, Kabáč, Skalický – Briestenský, M. Sukeľ, Koyš – P. Galis, D. Rehák, Hrušík – Michalek, Giľák, Tábi

BBO_9840Favorizovaní domáci sa do „dvadsiatky“ od úvodu poriadne zahryzli a gólman Godla si počas prvých piatich minút poriadne nevydýchol. Skóre duelu však otvorili hosťujúci hráči. V ôsmej minúte, počas posledných sekúnd ich presilovej hry, sa odrazený puk dostal ku Skalickému, ktorý namieril presne za Wiikmanov chrbát. Do ešte väčšieho ticha sa polozaplnený štadión pod Urpínom ponoril o niekoľko sekúnd neskôr, keď sa gólovo presadil Hrušík. Hoci do konca úvodného dejstva barani zasypali Godlu množstvom striel, do šatní odchádzali tímy za stavu 0:2.

Aj prostrednú časť hry začali Banskobystričania aktívne. V dvadsiatej tretej minúte ešte pred Godlom neuspel Bendík, no o minútu neskôr sa po Cohenovej strele podarilo šikovným tečom znížiť Gašparovi. Tlak domácich hokejistov pokračoval viacnásobnými šancami Whitea a Preisingera, no hostia sa s ťažkosťami ubránili. Až v tridsiatej štvrtej minúte, po vylúčení Galisa, sa v početnej výhode gólovo presadil Kytnár, ktorý po individuálnej akcii mieril presne z ostrého uhľa. Do druhej sirény ešte zaujali šance Briestenského na strane mladíkov a domáceho Cohena. Druhý menovaný posledných v sekundách nastrelil iba tyčku Godlovej svätyne.

BBO_9905Záverečné dejstvo prinieslo vyrovnaný boj, v ktorom oba celky mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V štyridsiatej šiestej minúte dostal päťminútový trest za faul na Petráša Čížek, no mladíkom sa počas dlhej hry v početnej výhode nedarilo a Wiikmana neohrozili ani pri ďalšej presilovke, ktorá nasledovala po nedovolenom zákroku Kaduru. Pod Urpínom sa tak do bodky naplnilo známe heslo nedáš – dostaneš, pretože v päťdesiatej šiestej minúte rozhodol o najtesnejšom víťazstve domáceho tímu Kytnár. Ziskom troch bodov sa barani vyšvihli na tretie miesto v extraligovej tabuľke, o dva body pred štvrtý Poprad.

V piatok 5. decembra sa hokejisti Banskej Bystrice opäť predstavia na domácom ľade, keď privítajú súpera z Martina. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.30 hod.