V poradí 3. kolo Zimnej TOP ligy prineslo dva vysoké debakle a dve napínavé drámy až do konca. Prinášame Vám kompletný sumár aj s fotogalériou zo zápasov. Pre nepárny počet tímov oddychovali hráči FC Salve.

V prvom zápase na seba narazili dvaja neporazení Bianconeri a Nemce. Bianconeri, ktorí v minulom kole nasúkali FC Salve 25 kusov, nevstúpili do stretnutia ideálne. Už v prvej minúte inkasovali po rýchlom brejku z halovky Krajčíra. V 3. minúte vyrovnal po výbornom vysunutí do Bereca Lukáš Ríša. Od tohto momentu sa obidve mužstva striedali vo vedení. Zlom prišiel v 21. minúte, kedy sa Bianconeri po peknej kombinácii zakončenou gólom Bereca dostali do vedenia 5:4 a svoj náskok už nepustili. Nakoniec zvíťazili 10:7.

Nemce – Bianconeri 7:10 (3:4)

Góly: Branislav Krajčír 4, Michal Janovec 2, Tomáš Kostiviar – Lukáš Berec 4, Lukáš Riša 2, Tomáš Pažout 2, Lukáš Löbb, Kristián Simeonov

Aj druhý zápas bol podobne vyrovnaný a napínavý. Galacticos vďaka trom gólom Róberta Greška vyhrávali po polčase 4:3. Hneď po zmene strán zabudli hráči Pustite Karola na Filipa Samsona a ten z dorážky prekonal Kanku. Tento gól sa ukázal ako rozhodujúci. Galacticos si svoj náskok udržiavali. V závere ešte góly Václavíka a Bartošíka vykresali iskierku nádeje, ale Greško svojím štvrtým presným zásahom spečatil výhru Galacticos 8:6.

Pustite Karola – Galacticos 6:8 (3:4)

Góly: Stanislav Václavík 2, Tomáš Bartošík, Alec Szarowski, Erik Hudec, Roman Latta – Róbert Greško 4, Patrik Tužinský 2, Patrick Greško, Filip Samson

O najvyššiu výhru kola sa postarali hráči zvolenského Xanto Teamu. Tí Lobde nedovolili skórovať ani raz, k tomu pridali 15 presných zásahov. Prvý polčas ešte Lobda dokázala z časti odolávať, prvý gól inkasovala v 10. minúte. V druhej časti sa už favorit utrhol z reťaze a nasúkal 11 kusov. Žiarilo najmä štvorgólové duo Žákovič – Libiak.

Lobda – Xanto team Zvolen 0:15 (0:4)

Góly: Miroslav Žákovič 4, Adam Libiak 4, Peter Gaal 2, Mikuláš Golian 2, Peter Záchenský 2, Juraj Plesník

Tretie kolo ukončil duel FC Ridop – Pingoši. Favoritom boli hráči Ridopu, ktorí papierové predpoklady začali napĺňať v 4. minúte. Skóre po výbornej prihrávke Pavla Poljovku otvoril Ondrej Poljovka. Skóre 1:0 vydržalo až do 18. minúty. Potom sa strhol päťgólový uragán Ridopu, ktorí skončil polčasovým hvizdom. Po zmene strán Ridop udržiaval svoj náskok a zápas a pridal ďalšie štyri góly. Najaktívnejším strelcom bol Filip Rafanides so štyrmi presnými zásahmi. Čisté konto pokazil brankárovi Filadelfimu v 51. minúte nevýraznou strelou z uhla Lukáš Dvorský.

FC Ridop – Pingoši 10:1 (6:0)

Góly: Filip Rafanides 4, Michal Čief 2. Peter Vajda 2, Ondrej Poljovka 2 – Lukáš Dvorský