V poslednom zápase tohto roka privítali  policajti na domácej palubovke Svit. V súboji tabuľkových susedov išlo o veľa, každý totiž potreboval body v boji o play off.

ŠKP Banská Bystrica – BK Iskra Svit 70:92 (22:24,28:24,9:20,11:24)

Najviac bodov: Körner a Munks 14, Moliva 13, Žiak 10 – Smajlagić 20, Jackson 19, Berkis 16

TH: 11/17 – 19/24, Trojky: 7 – 7, Fauly: 20 – 19

Basketbal - SKP Banska Bystrica - Iskra Svit - 23.12.2014 - Banska BystricaPo väčšinu času prvej štvrtiny boli vo vedení hráči Svitu, no minútu pred jej koncom vďaka presnej ,,trojke“ Munksa sa dostali do tesného dvojbodového vedenia Bystričania. Prinavrátiť si vedenie dokázali hostia ešte do konca tejto časti, ktorá napokon dopadla 22:24 v ich prospech.

Úvod druhej štvrtiny patril policajtom. Svit zlyhával v koncovke, naopak zverenci trénera Martina Blaha ju zefektívnili. Výsledkom toho bol vynikajúci obrat na 47:34. Veľký 13-bodový náskok červeno-bielych sa však Iskre podarilo znížiť vďaka výbornému záveru len na dva body. Polčasové skóre bolo 50:48, o koše teda nebola núdza.

V tretej časti sa skóre takmer tri minúty nemenilo a to vinou ôsmych nepresných pokusov v rade, oba tímy mali na svojom konte po štyri. V nasledujúcich momentoch sa na palubovke odohrával veľmi vyrovnaný súboj o to kto nakloní misky váh na svoju stranu. Svit zvládol záver tretej časti podobne ako tej druhej na výbornú, banskobystrický ŠKP sa previnil množstvom nedovolených zákrokov a zlyhával aj v koncovke. Ďalší obrat v tomto bláznivom zápase znamenal vedenie hosťujúcich basketbalistov 59:68.

Basketbal - SKP Banska Bystrica - Iskra Svit - 23.12.2014 - Banska BystricaBasketbalisti Iskry dovolili v predošlej štvrtine skórovať Bystričanom len 9-krát. V tomto trende pokračovali aj v záverečnej časti a už nedovolili prebrať súperovi taktovku, nepripustili ďalší obrat. Svoj výkon favorit navyše stupňoval, tento raz dovolil nastrieľať len jedenásť bodov Bystrici a nakoniec z toho bola vysoká prehra tímu spod Urpína o 22 bodov, a to 70:92.

Najbližšie sa zverenci trénera Martina Blaha predstavia v sobotu 3. januára na palubovke Prievidze. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.00 hod.