Vo vynikajúcej atmosfére si vo štvrtok podvečer banskobystrickí hokejisti spestrili svoju letnú prípravu futbalovým zápasom v neďalekej Ľubietovej. Ich vyzývateľom bol tamojší FK Baník.

Hokejový a tentokrát aj futbalový tím pod vedením Vladimíra Országha, na čele s kapitánom Tomášom Surovým, poňali zápas skutočne v plnom športovom nasadení. Tím Ľubietovej pritom tvorí množstvo fanúšikov banskobystrického hokeja, ktorí tentokrát na ihrisku zvádzali s hokejistami vyrovnaný súboj. Ten sa podpísal aj pod konečnú remízu 5:5.

“Každý rok sme v regeneračnom týždni, kde sme hrávali hokejbal, futbal, tenis. Je to spestrenie. Mali sme prvýkrát pokope hráčov, ktorí trénujú individuálne. Prišli nás pozrieť, prišli ľudia, fanklub. Je to privítanie našich nových hráčov do sezóny,” zhodnotil tréner HC ’05 Vladimír Országh.

Príprava baranov na novú sezónu bude ešte dlhá, no pre účasť v Európskej hokejovej lige majstrov pre nich sezóna začne skôr než zvyčajne. Prvý zápas ich čaká vo Wolfsburgu 25. augusta.

“Zápas sa skončil zaslúženou deľbou bodov. Diváci si prišli na svoje, videli pekné akcie a pekné góly. Dúfam, že aj hokejisti dostali v rámci letnej prípravy dobre zabrať a aj vďaka nám sa pripravia na ďalšiu majstrovskú sezónu,” dodal po zápase tréner futbalistov Ľubietovej Leoš Turčan.

Tím Ľubietovej, ktorý pôsobí v II. triede Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica, čaká ešte v končiacej sa sezóne posledný zápas. Ten odohrajú v sobotu od 13.30 na domácom trávniku proti Riečke.

Domáci futbalový klub sa zároveň počas akcie snažil spropagovať aj vrcholiace hlasovanie za projekt podpory miestneho mládežníckeho futbalu, ktoré ešte do piatkovej polnoci prebieha aj online.