Banskobystrickí hokejisti vydolovali v aktuálnej sezóne z troch zápasov proti úradujúcemu majstrovi  iba bod. V utorňajšom šlágri Tipsport extraligy sa im v domácom prostredí ponúkala ideálna príležitosť na prelomenie košického prekliatia. Okrem dobrej formy z posledných duelov mohli zverenci trénera Miroslava Chudého premiérovo počítať s Michalom Handzušom.

HC ’05 Banská Bystrica – HC Košice 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Góly: 16. Hudáček (Biro, Hudec), 54. Handzuš (Nicastro, Hudec) – 26. Bicek (Češík, Cebák), 29. Bartánus z trestného strieľania, 45. Lapšanský (Jánošík). Zápas sledovalo 2426 divákov.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Wiikman – Nicastro, Cuník, Cohen, Biro, Jaborník, Bambúch – Hudec, White, Hudáček – Kafka, Preisinger, Jaborník – Kadura, Kytnár, Kudrna – Róth, Handzuš, Matoušek.

HC '05 Banska Bystrica - HC Kosice, 2014 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Zostava HC Košice: Melicherčík – Cebák, Štrbák, Jánošík, Phillipp, Drgoň, Macejko – Lapšanský, Hrnka, Rachúnek – Hinďoš, Bartoš, Jenčík – Bicek, Češík, Bartánus – Suja, Chovan, Sojčík.

Zaplnený banskobystrický zimný štadión sledoval od úvodných minút vyrovnaný hokej bez väčších gólových príležitostí. Až v siedmej minúte vystrašil Melicherčíka v bránke Košíc po individuálnom prieniku a nepresnom zakončení Hudáček. O dve minúty mohol na opačnej strane poslať hostí do vedenia Lapšanský, no pred Wiikmanom neuspel. Na prvý gól tak diváci museli čakať až do šestnástej minúty, keď puk nahodený Marekom Birom od modrej čiary tečoval korčuľou do košickej siete Hudáček.

Do druhého dejstva vstúpil aktívnejšie úradujúci majster, ktorý vysielal na Wiikmana jeden útok za druhým. Tlak Košičanov vyústil v dvadsiatej šiestej minúte do vyrovnávajúceho gólu Biceka. Skúsený útočník využil hrubú chybu pri rozohrávke domácej obrany, následkom ktorej sa ocitol osamotený pred domácim gólmanom a nekompromisne zakončil. Vzápätí začali vystrkovať rožky aj Banskobystričania, no ich ofenzívnu snahu pribrzdil faul Jaborníka na Bartánusa, z ktorého rezultovalo trestné strieľanie. Útočník hostí si nakorčuľoval pred Wiikmana z pravej strany a rutinérsky poslal majstra do vedenia. Na strane baranov skúšali neúspešne odpovedať Preisinger s Handlovským. V závere prostrednej časti hry ešte vystrašili Melicherčíka Jaborník s Cohenom, no do šatní sa išlo za stavu 1:2.

HC '05 Banska Bystrica - HC Kosice, 2014 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Posledná tretina sa niesla v znamení márnej snahy domáceho tímu o vyrovnanie. V štyridsiatej piatej minúte sa popri pravom mantinely predral pred Wiikmana Lapšanský a našiel štrbinu medzi betónom a ľavou tyčkou jeho bránky. Vzápätí sa barani ubránili takmer dvojminútovej presilovej hre Košíc o dvoch hráčov. V päťdesiatej prvej minúte nastrelil Kudrna iba konštrukciu Melicherčíkovej bránky. O tri minúty neskôr prišiel moment najsledovanejšieho hráča duelu Michala Handzuša. Nicastro švihom nastrelil puk od modrej čiary smerom na legendárnu „dvadsaťšestku“, ktorá ho pohotovo tečovala do hosťujúcej siete a oživila nádeje Banskobystričanov na bodový zisk v tomto dueli. Vyrovnanie na hokejkách mali potom Kytnár s Cohenom, no baranom napokon nepomohla ani záverečná niekoľkosekundová presilová hra po odvolaní gólmana Wiikmana. Úradujúcemu majstrovi tak podľahli aj v štvrtom tohtosezónnom zápase.