Banskobystrickí futsali v dohrávke 15. kola hostila mužstvo z Trnavy. Vo vyrovnanom stretnutí MIBA zvíťazila najtesnejším rozdielom nad trnavskými býkmi.

MIBA Banská Bystrica – FC Bulls Divus Trnava 3:2 (1:1)

MIBA Banska Bystrica - FC Bulls Divus Trnava_36Góly: Čief 2, Majling – Sládeček, Adámek, ŽK: Čief – Jurina, Humel
Pred 100 divákmi rozhodovali: Zacher a Matula.

Od úvodu stretnutia sa obidve mužstva snažili aktívnou hrou o vytvorenie nebezpečných situácií a ujať sa vedenia. Vyloženejšie šance si dokázali vypracovať hráči MIBY. Prvú Berec ešte nepremenil, no druhá už skončila za chrbtom trnavského brankára, keď po Polákovom prieniku zakončoval do odkrytej brány navrátilec Čief. Po inkasovanom góle hostia začali častejšie ohrozovať bránu domácich, no bez gólového vyústenia. Po chybe v banskobystrickej rozohrávke však dostali ideálnu príležitosť na vyrovnanie, ktorú aj využili. Do konca prvého polčasu sa už nič nezmenilo, teda hráči odchádzali do kabín za stavu 1:1.

V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Obidve mužstvá sa usilovali strhnúť vedenie na svoju stranu. Napokon sa to podarilo hosťom, keď po rýchlom protiútoku zaskočili domáci tím. Na nepriaznivý vývoj Banskobystričania zareagovali vyšším napádaním súpera. Aktívnejšou hrou si vytvorili aj sľubné šance na vyrovnanie, ktoré ale ostali nevyužité. Nakoniec sa však MIBA dočkala vyrovnávajúceho gólu. Jeho autorom bol Majling, ktorému po elegantnom uvoľnení ideálne naservíroval loptu Prikryl. Snaha domácich o víťazstvo naďalej neutíchala. Banskobystričanom sa predsa podarilo nakloniť misky váh na svoju stranu zásluhou druhého gólu Čiefa, ktorý preloboval brankára hostí. Na konečnom 3:2 výsledku nič nezmenila ani powerplay hostí. MIBE sa podarilo otočiť nepriaznivý stav a zvíťaziť, čim sa Trnave revanšovala za prehru v prvom vzájomnom zápase.

tabuľka

Už tento piatok 8. marca odohrajú futsalisti na domácej palubovke v Badíne stretnutie 17. kola, v ktorom privítajú KSF DOXX Žilinu. V prvom meraní síl sa zrodila remíza 5:5.