Približne štyri stovky automobilových veteránov a motocyklov mohli vidieť návštevníci v uplynulú sobotu vo Vlkanovej na každoročnom Stretnutí veteránov a ostatných motoriek.

„Stretávajú sa tu autoveteráni a motorkári z celého Slovenska, nebránime sa ale ani novým motorkám. Je to z každého rožku trošku, je to zaujímavá akcia, ktorá sa už stala obľúbenou u motoristickej verejnosti,“ priblížil organizátor podujatia Milan Babjak.

Organizátori moto-zrazu vo Vlkanovej každoročne dopĺňajú programom aktivitami nielen pre motoristov, ale aj pestrým sprievodným programom a aktivitami pre deti.

Samotní motoristi sa počas zrazu vydali aj tento rok na jazdu po okolí, tentoraz na trase medzi Vlkanovou, Hronsekom, Veľkou Lúkou, Sliačom, Badínom, Rakytovcami a späť do Vlkanovej. Ešte predtým kňaz požehnal vozidlám a motoristom, ktorí v týchto dňoch odštartovali svoju sezónu.

V popoludňajších hodinách boli pripravené viaceré súťaže, nechýbal motorkársky guláš a na pódiu zahral muzikant René Lacko. Večernú zábavu sprevádzala country skupina Prameň.