Piatkový večer priniesol v hale na Štiavničkách tesný súboj medzi futsalistami MIBA Banská Bystrica a bratislavskej Pineroly. O víťazovi nebolo rozhodnuté až do posledných minút, efektívnejší boli napokon hostia.

Tentokrát nešlo o gólové hody. Obe mužstvá si síce od úvodu vytvárali príležitosti, ale dlho ich nevyužívali. Zatiaľ čo domáci z čistých gólových pozícií míňali bránu, hráči Pineroly spočiatku nevedeli prekonať brankára Pavla Pecha, ktorý pi zákrokoch ťažil z výborného pozičného postavenia, alebo triafali konštrukciu brány. V 11. minúte sme boli svedkami sporného momentu, keď brankár hostí Marek Karpiak (video – situácia začína v čase 0:30:50) zasiahol loptu rukou pri zákroku mimo pokutového územia proti zakončeniu Filipa Samsona. Rozhodcovia však napriek konzultácii červenú kartu neudelili a nasledoval aut pre MIBU.

Skóre sa napokon menilo po prvýkrát až v 18. minúte, keď Filip Rafanides z polovice ihriska našiel parádnou prihrávkou pred bránou Jána Sojku, ktorý zľava upratal loptu k vzdialenejšej tyči – 1:0. Bratislavčania však odpovedali ešte do prestávky, a to zásluhou ich kapitána a niekdajšieho hráča MIBY Matúša Kyjovského, ktorý v poslednej minúte prvého polčasu z ľavej strany poslal loptu od vzdialenejšej tyče do siete – 1:1.

Po zmene strán išla do vedenia Pinerola. V 27. minúte sa o to postaral Milan Nestorik, ktorý po rohovom kope z ľavej strany upratal loptu z prvej do horných poschodí Pechovej svätyne. Hráči MIBY však takmer okamžite vyrovnali, keď sa Rafanides dostal do úniku po ľavom krídle, rutinérsky si obhodil brankára a zasunul loptu do brány – 2:2.

Tri body napokon uchmatli hostia. V 36. minúte odcentroval Nestorik z pravej strany na zadnú tyč, kde sa hlavou presadil Patrik Chamilla. Krátko nato pridal Chamilla aj svoj druhý gól, keď po narážačke so Sebastianom Keszeiom pred bránou z uhla sprava prekonal Pecha, čím stanovil výsledku konečnú podobu 2:4. Hráči MIBY ešte v závere skúšali power-play, ale neúspešne.

Povedali o zápase pre BBonline.sk

Ján Sojka, strelec prvého gólu MIBY: „Súper bol asi o ten kúsok lepší, mali viacej takých pološancí, my sme mali možno také vyloženejšie, ale ku koncu mali väčší tlak, takže podľa mňa zaslúžene vyhrali. Body nás stáli chyby. V prvom polčase sme mali väčšie šance, ale nedali sme góly. V druhom polčase bol súper kvalitnejší na lopte, my sme hrali na brejky.“

Lukáš Riša, hráč MIBY: „Oni prvý polčas hrali, boli kus lepší na lopte, ale paradoxne, my sme mali najväčšie šance. Po prvom polčase sme mohli vyhrávať o dva-tri góly, hralo by sa úplne inak. Možno by sme hrali viac zozadu, ale doma chceme hrať každý zápas aktívny futsal. Škoda, zase si hovoríme, dajme si pozor a v poslednej minúte prvého polčasu si Kyjovský odskočí a trafí to na zadnú žrď. Pozahadzovali sme šance, v podstate trikrát do prázdnej brány sme nedali gól. Oni potriafali nejaké žrde, samozrejme, treba aj nejaké šťastie, ale na ten bodík sme mohli siahať, aj keď rešpektujem súpera.“

Niké Futsal Extraliga – 14. kolo – piatok 09.02.2024, 20.00 h – ŠH Dukla, B. Bystrica

MIBA Banská Bystrica – Pinerola 1994 Futsal Academy 2:4 (1:1)

Góly: 18. Sojka, 28. Rafanides – 20. Kyjovský, 27. Nestorik, 36. a 37. Chamilla. ŽK: 35. Sojka – 2. Csiba, 36. Strapek, 40. Nestorik. Rozhodovali: Belavý, Nagy. Diváci: 150.

Zostava MIBA Banská Bystrica: Pecho (Šimo) – Čief, Rafanides, Kršák, Pecník, Vajda (C), Solárik, Riša, Sojka, Samson, Tužinský.

Zostava Pinerola 1994 Futsal Academy: Karpiak (Papp) – Chamilla, Genčúr, Strapek, Kyjovský (C), Nestorik, Csiba, Gustavo, Jonatan, Kaique, Keszei.

14 1 2 11 27:79 5

Nasledujúci zápas odohrajú futsalisti MIBA Banská Bystrica v piatok 16. februára od 20.30 h v Bratislave na palubovke 4FSC.