Výber Banskobystrického zväzu malého futbalu odohral v stredu vo Zvolene svoj tretí zápas v sezóne národnej súťaže. Vo Zvolene prehrával s Martinom už o tri góly, ale napokon vydoloval aspoň bod.

Od úvodu mali viac z hry Martinčania, ktorí vedú tabuľku skupiny Stred. Ich prvé šance ešte Bystričania ustáli, ale v 8. minúte už otvoril skóre z prvej Jakub Kračmer, ktorý pred bránou ťažil z prihrávky Tomáša Burgera z ľavej strany – 0:1.

Hostia naďalej tlačili, pričom v ofenzíve využívali aj brankára Erika Feriančika, ktorý hájil svätyňu slovenskej reprezentácie na nedávnych majstrovstvách sveta v Spojených arabských emirátoch. Hráči Martina zdvojnásobili svoje vedenie v 19. minúte, keď na konci rýchleho brejku skóroval na dvakrát Dominik Gallo – 0:2.

Martinčania vstúpili do druhej 25-minútovky výbore, keď už v 26. minúte Ľuboš Thomka pred bránou šikovne tečoval strelu Juraja Remeňa – 0:3. Banskobystričania sa dočkali v 39. minúte. Kapitán Ján Štubian vypálil prízemne na bránu a Timotej Cimerman gólovým tečom znížil na 1:3.

Po druhej žltej karte a vylúčení Burgera zo 42. minúty mali domáci k dispozícii presilovku, ktorú využili už v nasledujúcej minúte. Vysunutý gólman Jakub Kučera to skúsil zo strednej vzdialenosti a Cimerman pri pravej tyči brány Martina opäť usmernil loptu do siete – 2:3. V závere presilovej hry sa napokon Bystričanom podarilo vyrovnať, keď Štubian prihral sprava z prvej pred bránu, kde stál pripravený Ondrej Zeleňanský – 3:3.

Banskobystričania tak po comebacku, aj vďaka červenej karte súpera, vydolovali zo zdanlivo strateného duelu proti favoritovi bod. Pred odvetnou časťou sú stále v hre o premiérový postup do play-off, keďže okrem tímov na prvých dvoch miestach pôjdu ďalej aj najlepšie dva z troch celkov na tretích priečkach jednotlivých skupín.

Povedali o zápase

Timotej Cimerman, dvojgólový strelec Banskej Bystrice: „Dnes sme veľmi bojovali. Dôležité bolo, že sme sa hlavne snažili zatvárať priestory na zadnej tyči, a tým sme aj dospeli k remíze 3:3. Martin nás prekvapil najmä svojou rýchlosťou, taktiež boli silní na lopte. V závere zápasu sme možno siahali aj na víťazstvo, ale sme spokojní aj s remízou.“

Ondrej Zeleňanský, autor tretieho gólu Banskej Bystrice: „Vzhľadom na výkon, aký sme podali, môžeme zisk bodu považovať za úspech. Martin je jeden z najlepších tímov, takýto tím sme nevideli ani v Bulharsku na Eurocupe, musím dať pred Martinom klobúk dole. Všetko hrali s brankárom, dlho boli na lopte, boli rýchli. Do druhého polčasu sme si povedali, že nemáme čo stratiť, že treba trošku vybehnúť a viacej napádať brankára. Nehovorím, že sa nám to nejak extra vyplatilo, ale konečne sme aj my ukázali nejakú efektivitu a z málo striel sme dokázali uspieť. Výsledok je pre nás dobrý, vyhrať sme si určite nezaslúžili. Niektoré tímy netrénujú vôbec, my sme mali jeden tréning, na ktorom sme si ukázali nejaké taktické veci. Snažili sme sa ich v zápase ukázať a klobúk dole pred chalanmi, že všetci zabrali. Podržal nás aj brankár Kubo Kučera, mohli sme sa na neho opäť spoľahnúť, predviedol pár výborných zákrokov. Samozrejme, červená karta na strane hostí nám veľmi pomohla a otvorila dvere na to, aby sme mohli so zápasom niečo urobiť.“

Dominik Gallo, strelec druhého gólu Martina: „Celý zápas sme mali na vrch a hrali sme kombinačný malý futbal. Bola chyba, že sme dostali červenú kartu. Keby ju nedostaneme, tak určite vyhráme. Strata bodov určite mrzí, keďže malý futbal je nevyspytateľný, ale my ideme bojovať ďalej.“

Niké Superliga – sk. Stred – 3. kolo – streda 15.11.2023, 20.15 h – Zvolen

Banská Bystrica – Martin 3:3 (0:2)

Góly: 39. a 43. T. Cimerman, 47. O. Zeleňanský – 8. J. Kračmer, 19. D. Gallo, 26. Ľ. Thomka. ŽK: 30. P. Ďurčík – 14. T. Burger. ČK: 42. T. Burger. Rozhodovali: Bublávek a Šveda.

Zostava Banská Bystrica: J. Kučera (P. Pecho) – T. Cimerman, O. Zeleňanský, J. Šimčík, M. Švantner, J. Štubian (C), P. Gajan, M. Pavlík, E. Ivanič, Š. Spišiak, P. Ďurčík, S. Gallay.
Tréner: L. Berec.

Zostava Martin: E. Feriančik – V. Rác, D. Gallo, Ľ. Thomka, J. Remeň, L. Janič, J. Kračmer, T. Gallik (C), T. Burger, J. Valášek.
Tréner: D. Štrbák.