Výber Banskobystrického zväzu malého futbalu privítal v stredu večer na Mestskom mládežníckom štadióne súpera zo Zvolena. Derby stretnutie druhého kola najvyššej slovenskej ligovej súťaže prinieslo deľbu bodov, hoci bystrickí malofutbalisti prehrávali už o tri góly.

Už v prvej minúte sa ujali vedenia Zvolenčania, keď Ján Kouřil chrbtom k bráne priťukol loptu Dominikovi Eperješimu, ktorý sprava prekonal Jakuba Kučeru v bráne domácich – 0:1. Bystričania odpovedali v 14. minúte zásluhou Alexandra Schütza, ktorý hlavičkoval presne pred bránou po výbornom centri od Ondreja Zeleňanského – 1:1. Hráči Zvolena si však do polčasovej prestávky prinavrátili vedenie. V 21. minúte po autovom vhadzovaní z pravej strany vystrelil z prvej pohotovo a presne Vladimír Bobor – 1:2.

Do druhej 25-minútovky vstúpili lepšie hostia, hrajúci v červených dresoch. V 29. minúte pridal svoj druhý gól Eperješi, ktorý tentokrát predviedol individuálny prienik pravou stranou, zakončený presnou strelou k pravej tyči brány domácich – 1:3. V 34. minúte zvýšili Zvolenčania už na 1:4, keď zachytili loptu pri hre Bystričanov s vysunutým gólmanom Kučerom a Adrián Strapek z vlastnej polovice trafil opustenú svätyňu fialových.

Bystričania sa však nepoložili a predviedli výborný comeback. Už v 35. minúte znížil na 2:4 Schütz, ktorý prestrelil Jakuba Škurlu v bráne Zvolena krížnou strelou bez prípravy z pravej strany. V 43. minúte rozohral Schütz rohový kop z pravej strany rýchlo na voľného Maximiliána Črepa, a ten strelil z bližšieho rohu pokutového územia kontaktný gól – 3:4. Vzápätí sa do streleckej listiny zapísal aj brankár Kučera, ktorého prízemná strela z polovice ihriska sa zastavila až v sieti – 4:4. V záverečných minútach duelu sa už ani jednému celku nepodarilo streliť víťazný gól, a tak sa malofutbalové derby medzi Banskou Bystricou a Zvolenom po prvýkrát skončilo deľbou bodov.

Alexander Schütz, dvojgólový strelec Banskej Bystrice: „Na súpera sme sa veľmi nepripravovali, keďže sme mali od predchádzajúceho zápasu len jeden tréning. Napriek tomu nemôžeme byť s výsledkom spokojní. Súper prišiel v menšom počte, a to sme mali využiť. Do zápasu sme nastúpili zle, keďže sme v prvej minúte inkasovali gól, po ktorom sme  našťastie prebrali iniciatívu a podarilo sa nám vyrovnať. Bohužiaľ, do polčasu sme stihli znovu inkasovať. Ako do prvého, tak aj do druhého polčasu sme nastúpili zle a dostali sme dva pomerne rýchle góly po našich chybách. Hneď po štvrtom inkasovanom góle sme našťastie rýchlo zareagovali gólom, ktorý bol podľa mňa kľúčovým k tomu, čo nasledovalo potom. Začali sme konečne hrať pekný futbal, začali sme pressovať a byť nebezpečnejší. Odmenou bol tretí, a hneď potom aj štvrtý gól. Myslím si, že ak by rozhodca nastavil nejaké minútky navyše, ťahali by sme za víťazný koniec. Pozitívom je, že sme sa nevzdali a zabojovali sme. Ďalej by som chcel pochváliť aj nových mladých hráčov, ktorí v zápase ukazovali chcenie hrať.“

Maximilián Črep, strelec tretieho gólu Banskej Bystrice: „Myslím si, že s bodom môžeme byť nakoniec spokojní, aj keď sme mali jednoznačne vyššie ambície. Chceli sme vyhrať aj sa inak prezentovať na ihrisku, ale priebeh tomu nenasvedčoval. Robili sme taktické chyby a súper sa ľahko dostal do vedenia. Úvod druhého polčasu sme takisto nezachytili a za stavu 1:4 už málokto veril, že so zápasom niečo urobíme. Som ale rád, že sme ukázali silu mužstva a dokázali aspoň vyrovnať. Je pred nami veľa práce, pretože opäť máme nových hráčov a kým sa všetci zohráme, tak to bude chvíľu trvať. Dúfam ale, že tím sa ustáli a prácou na tréningoch sa spoločne zlepšíme. Klobúk dolu pred súperom zo Zvolena. Len so siedmimi hráčmi odohrali v tempe dobrý zápas.“

Niké Superliga – sk. Stred – 2. kolo – streda 05.10.2023, 20.30 h – MMŠ Radvaň-Kráľová – B. Bystrica

Banská Bystrica – Zvolen 4:4 (1:2)

Góly: 14. a 35. A. Schütz. 43. M. Črep, 44. J. Kučera – 1. a 29. D. Eperješi, 21. V. Bobor, 34. A. Strapek. Bez kariet. Rozhodovali: Prešinský, Béreš.

Zostava Banská Bystrica: J. Kučera – A. Schütz, M. Črep, J. Šimčík, S. Gallay, J. Štubian (C), S. Bálint, O. Zeleňanský, E. Ivanič, M. Sanitra, P. Ďurčík, D. Mihalíček, T. Cimerman.

Zostava Zvolen: J. Škurla – J. Kouřil, Ľ. Jamnický (C), M. Bariak, A. Strapek, V. Bobor, M. Giertl, D. Eperješi.

4 Zvolen 2 0 1 1 4:11 -7 1

Ďalšie kolo Niké Superligy Stred je na programe 15. novembra, kedy sa banskobystrickí malofutbalisti stretnú s výberom Martina.