Florbalisti FPS Banská Bystrica išli do víkendového domáceho štvrťfinálového dvojzápasu proti favoritovi FBK RAptORs za nádejného stavu 1:1 na zápasy. O prekvapenie sa však nepostarali a po dvoch prehrách sa sezóna pre nich skončila.

V sobotňajšom zápase inkasovali domáci už v prvej minúte a po 20-tich minútach prehrávali už 0:3. Hostia v druhej tretine pridali štvrtý gól, no následne sa Banskobystričania vrátili do zápasu. Ako prvý prekonal brankára Rabče najlepší strelec FPS Jozef Patráš a v závere prostrednej časti znížil na 2:4 Jakub Kapustík. Domáci sa už ale bližšie nedostali. V tretej tretine inkasovali piaty gól a Kapustík svojím druhým presným zásahom už len znižoval na konečných 3:5. Hráči FBK RAptORs si tak vybojovali postupový mečbal.

Samuel Zajac pre BBonline.sk, najproduktívnejší hráč FPS v sezóne: „Zápas sa pre nás nezačal práve najlepšie a prvú tretinu sme vďaka nedôraznému bráneniu a zbytočným vylúčeniam prehrali 0:3. Pred zápasom sme si povedali, že nesmieme byt toľko vylučovaní. Opak sa stal pravdou, keď sme v prvej polovici zápasu nazbierali päť trestov, z toho dva vyššie a veľmi prísnu červenú kartu, čo nás dostávalo zbytočne pod tlak. V druhej tretine sa ale hra vyrovnala a dokázali sme znížiť na 2:4. Na konci prvej aj druhej tretiny sme mali výhodu trestného strieľania, bohužiaľ v oboch prípadoch naše pokusy skočili na dobre chytajúcom Juranovi. V tretej tretine sme boli aktívnejším mužstvom, avšak opäť sme inkasovali ako prví. Podarilo sa nám ešte znížiť na 3:5, lenže ani pri odvolanom brankárovi sme v nervóznom závere gól už streliť nedokázali. Na záver by som chcel poďakovať všetkým divákom, ktorí nás prišli povzbudiť a tiež treba povedať, že takúto fanúšikovskú základňu, akú majú raptori, im môžu závidieť aj extraligové kluby.“

1. liga mužov – štvrťfinále play-off – 3. zápas – sobota 17.02.2024, 17.00 h – Badín

FPS Banská Bystrica – FBK RAptORs 3:5 (0:3, 2:1, 1:1)

Góly a asistencie: 26. Patráš (Zajac), 40. Kapustík (Lehocký), 51. Kapustík (Štipák) – 1. Adamčík (Vnenčák), 10. Vnenčák (Adamčík), 20. Adamčík, 26. Michlík, 47. Michlík. ČK: 29. Konôpka. Rozhodovali: Fejko, Mésaroš. Diváci: 87. Stav série: 1:2 (na tri víťazné zápasy).

Zostava FPS Banská Bystrica: Latka (Magna) – Dutka, Konôpka, Richter, Štipák, Nehila – Glončák, Patráš, Zajac, Lehocký, Motýľ, Kapustík, Lakomčík, Magyar, Siklenka, Túry.

Aj v nedeľu prehrali florbalisti FPS prvú tretinu 0:3. V tej druhej pridal súper z Rabče ďalšie tri góly. Potom sa už začali presadzovať aj domáci, konkrétne skórovali Maroš Sokirka a Jozef Patráš, ale po 40-tich minútach napokon platil stav 2:8. Po ďalšom góle raptorov v úvode záverečného dejstva sa Bystričanom podarilo skorigovať priebežný stav na 5:9 tromi gólmi v krátkom slede, keď sa strelecky presadili Róbert Richter, Jakub Kapustík a po druhýkrát v zápase Maroš Sokirka. Zázračný obrat sa však nekonal a posledné slovo mali hostia, ktorí tak aj za výdatnej podpory svojho fanklubu spečatili postup do semifinále. Bystrickí florbalisti išli do play-off zo siedmeho miesta, FBK RAptORs z druhého.

Róbert Richter pre BBonline.sk, hráč FPS: „Naším cieľom bolo vyhrať zápas a predĺžiť sériu na päť zápasov, čo sa nám bohužiaľ nepodarilo. Našimi chybami a vylúčeniami sme spravili presne to, čo sme nechceli. Stálo nás to veľmi dôležitý zápas.“

Fotogalériu z nedeľňajšieho zápasu nájdete pod článkom…

1. liga mužov – štvrťfinále play-off – 4. zápas – nedeľa 18.02.2024, 16.00 h – Badín

FPS Banská Bystrica – FBK RAptORs 5:10 (0:3, 2:5, 3:2)

Góly a asistencie: 36. M. Sokirka (B. Sokirka), 39. Patráš (Siklenka), 46. Richter (Glončák), 47. Kapustík (Motýľ), 48. M. Sokirka – 9. Adamčík (Prokop), 10. Sirota (Michlík), 20. Prokop (Michlík), 28. Nožina, 32. Sirota (Michlík), 33. Kutlák (Šimurdiak), 39. Tvarožek (Ferenza), 40. Michlík, 41. Vnenčák (Prokop), 60. Kutlák (Tvarožek). Rozhodovali: Kulich, Masár. Diváci: 93. Konečný stav série: 1:3.

Zostava FPS Banská Bystrica: Latka (Magna) – Richter, Štipák, Dutka, Siklenka, Nehila, Sidun – Glončák, Patráš, Zajac, Lehocký, B. Sokirka, M. Sokirka, Kapustík, Magyar, Motýľ, Túry.

Sezónu zhodnotil pre BBonline.sk hrajúci tréner Martin Siklenka: „Bohužiaľ, sezóna sa pre nás skončila nevydarenými zápasmi, ktoré sme cez víkend odohrali. Sériu sme začali vynikajúco, keď sme dokázali hneď prvý zápas v Rabči vyhrať, ale potom nám ušiel druhý zápas pomedzi prsty, ktorý sme vyhrávali a nakoniec prehrali po nájazdoch, a tam si myslím, že sa celá séria zlomila. Doma sme sa súpera zľakli a zaskočili nás naše nepodarené prvé tretiny v obidvoch zápasoch, po ktorých sme sa nedokázali už na súpera dotiahnuť. Celkovo ale sezónu hodnotím pozitívne. Aj napriek pár nevydareným zápasom sme ukázali, že vieme potrápiť aj mužstvá s väčšími skúsenosťami. Chcel by som sa poďakovať aj fanúšikom, ktorí prišli fandiť, či už tento víkend, alebo aj cez sezónu a vytvorili nám domácu atmosféru v Badíne, alebo v až v ďalekom Brezne, nakoľko nám v meste chýba športová hala, kde by sme mohli odohrať naše domáce zápasy. Ešte raz ďakujem hráčom a všetkým ľudom, ktorí nás nejak podporili, alebo nám pomohli s organizáciou. Vidíme sa budúcu sezónu.“