Barbakan_2013_9892Devätnásty ročník multižánrového festivalu Barbakan skončil. Vynikajúce filmy sa premietali v multikine Cinemax, v Záhrade – CNK i v kinosále Múzea SNP. Koncerty skvele premiešaných hudobných žánrov sa zas odohrávali v Záhrade i Klube 77.

Nechýbali pri tom fotografi portálu BBonline.sk Ján Chmelík a Ivan Golembiovský. Už vo štvrtok v rámci hudobného programu ich zaujal koncert otca a syna Geišbergovcov. V piatok raperi Vec a Zverina či formácia Zlokot, či zahraničná kapela The boxettes.  V sobotu potom Plastic Swans, Nat Osborn Band, AMO či Emonoizboyz.

“Sály boli tento rok aj pri filmových projekciách zaplnené dvakrát viac ako vlani či predvlani. Ľudí zaujímala aktuálna domáca tvorba, napríklad dokument Kauza Cervanová alebo animák Sneh Ivany Šebestovej, no chytali sa aj na zahraničné snímky, čoho dôkazom bol nielen ospevovaný otvárací film Gravitácia, ale aj hudobný dokument The Doors – When You’re Strange,” uviedol organizátor Miroslav Lánik k filmovej časti festivalu.

Všetky príspevky o tohtoročnom festivale Barbakan nájdete tu…