Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica si v sobotu 16. októbra od 18.00 h na domácej palubovke v Športovej hale Dukla na Štiavničkách zmerali sily v rámci 5. kola Niké Extraligy žien s družstvom Šamorína. Zo stretnutia, v ktorom bystrické pumy tesne zvíťazili, vám prinášame aj fotogalériu a pozápasové vyjadrenia.

V úvode zápasu sa obe družstvá prestriedali vo vedení, až si Šamorínčanky vypracovali 6-bodový náskok, ktorý sa pumám podarilo do konca prvej štvrtiny skresať na rozdiel dvoch bodov aj vďaka trojke Petry Oborilovej. V druhej štvrtine, ktorá bola taktiež vyrovnaná, hosťujúce basketbalistky opäť mierne odskočili, keď vyhrávali 20-27. Bystričanky však tento rozdiel prakticky zmazali a po polčase zaostávali len o jediný bodík.

Druhý polčas vyšiel lepšie bystrickým pumám, ktoré už v určitých pasážach tretej štvrtiny vyhrávali, no stále to bol nesmierne vyrovnaný zápas. Domáce basketbalistky napokon zakončili tretie dejstvo so 4-bodovým náskokom. V poslednej časti hry sa o druhú trojku na domácej strane postarala Tereza Šimčíková, ktorá zvyšovala na 52:47. Šamorínčanky síce dokázali otočiť priebežný stav na 54:55, no pumy zvládli výborne záver stretnutia a napokon zvíťazili tesne o štyri body.

Tím BK ŠKP 08 v ofenzíve opäť potiahla Nina Janštová, ktorá nastrieľala až 29 bodov. Pumy síce zaostávali za súperkami v úspešnosti streľby spoza trojkového oblúka, no v premieňaní pokusov za dva body mali mierne navrch. Na strane Šamorína sa v útoku najviac darilo 24-bodovej Timei Sujovej a 23-bodovej Bianke Laure Vaigl.

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08: „Veľmi ťažký zápas, aj vzhľadom na obdobie, ktoré máme za sebou a situáciu, v akej sme. Som rád, že už skončila tá miniséria troch zápasov, ktoré sme potrebovali vyhrať, čo sa nám podarilo. Pre nás je to výborný vstup do súťaže, vzhľadom na to, aké ciele sme si dali. Mrzí nás, že sa zranila ďalšia hráčka – Janka Matejčíková, ale na tom perimetri to ešte dokážeme nejak vykryť. Horšie je to v tom dolnom priestore. Čo sa týka výkonu, super, ja znova môžem obdivovať baby za to, že vydali zo seba všetko po tom ťažkom zápase v stredu a pri tom krátkom čase na regeneráciu. Ja som spokojný, takticky sme dobre uhrali záver. Ak budeme takto pokračovať ďalej, tak budem spokojný s hrou aj výkonom.

Hráčky, ktoré dnes absentovali, sa už dávajú dohromady, už pomaly aj pobehujú. Dnes sme to nechceli nejak siliť, lebo sezóna bude dlhá. Čaká nás zápas proti Piešťanom, už tam sa môžu zapojiť a verím, že budú pripravené na dôležitý zápas so Slovanom.“

Nina Janštová, hráčka BK ŠKP 08: „Vedeli sme, že Šamorín je silný súper, a že to bude vyrovnaný zápas. Vedeli sme to už z minulej sezóny, keďže sme s nimi bojovali o postup do semifinále. Snažili sme sa dať do toho všetko, čo sa nám aj podarilo. Hlavne ten druhý polčas nám už vychádzal lepšie. Mali sme určitú výškovú prevahu, len keď sme už dve najvyššie hráčky v tíme nazbierali po štyri fauly, tak to už bolo viac obtiažne aj z tej obrannej stránky, aby sme nezískali ten piaty faul a neurobili nejaký škrt cez rozpočet.

Tereza Šimčíková, hráčka BK ŠKP 08: „Tešili sme sa na tento zápas. V prvom polčase nám trošku ušiel doskok a dali nám viacej košov z rýchlych protiútokov. V druhom polčase sme sa viac naštartovali, začali sme šliapať v obrane a myslím si, že to bol super zápas. Súperky sme prevýšili hlavne dobrou obranou.“

Niké Extraliga žien – 5. kolo – sobota 16. 10. 2021 – ŠH Dukla na Štiavničkách

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – ŠBK Šamorín 65:61 (17:19, 11:10, 21:16, 16:16)

Zostava BK ŠKP 08 a body: Janštová 29, van Dalen 8, Holíková 8, Neuschlová 6, Matejčíková 6 (C), Oborilová 3, Šimčíková 3, Grigerová 2

Zostava ŠBK Šamorín a body: Sujová 24, Vaigl 23, Marcová 12 (C), Šipková 2, Lelkes, Bábiková, Soóky, Takács, Fenesová, Slama

8 BK ŠK UMB Banská Bystrica 122:347 0/2 (0,00%) 0/2 (0,00%) 0/4 0,00%

Bystrické pumy sa najbližšie predstavia v Piešťanoch, kde v sobotu 23. októbra o 18.00 h nastúpia na duel 6. kola Niké Extraligy žien proti domácim Čajkám.