Volejbalistky VK Pirane Brusno vycestovali v stredu 9. marca do Bratislavy, kde v Dome športu o 17.00 h nastúpili na druhý zápas štvrťfinálovej série play-off Niké Extraligy žien proti domácemu VKP. Z duelu, v ktorom Brusnianky nedotiahli obrat v štvrtom sete do úspešného konca, vám prinášame aj fotogalériu a pozápasové vyjadrenia.

Pred slušne zaplneným hľadiskom sa spočiatku darilo viac domácim hráčkam, ktoré si v úvode zápasu vypracovali vedenie 8 – 2. Nasledujúce výmeny patrili zas Brusniankam, ktoré znížili na 2 body. Bratislavčanky si výraznejší náskok prinavrátili, no Pirane dokázali opäť znížiť, tentokrát na rozdiel jediného bodu (18 – 17). Hostky napokon blokmi, esami aj smečmi otočili priebežný stav na 20 – 22, avšak Bratislavčanky zvládli lepšie koncovku prvého setu, ktorý po premenenom setbale esom Anny Kohútovej vyhrali 26 – 24.

Úvod druhej sady priniesol vyrovnaný priebeh. Domáce volejbalistky sa síce držali v tesnom vedení, no v tom prišla 5-bodová séria s 3 blokmi v podaní Piraní a hostky viedli 12 – 14. Bratislavčanky si najmä smečmi Zuzany Písečnej prinavrátili vedenie (17 – 15), ale len nakrátko, keďže Brusnianky v závere druhého dejstva zabrali a vyrovnali stav setov na 1:1.

V treťom dejstve vyšla hráčkam domáceho VKP pasáž od stavu 6 – 5, keď získali 6 bodov v rade a hoci Pirane odpovedali 4-bodovu sériou, Bratislavčanky si udržiavali dostatočný náskok až do konca tretieho setu, ktorý vyhrali presvedčivo 25 – 18. Hostky sa na začiatku štvrtého setu nedokázali vysporiadať s dobrým blokom domácich hráčok, k čomu pridali aj vlastné chyby a družstvo VKP tak viedlo už 7 – 1.

Ani v ďalšom priebehu sa Brusniankam nedarilo výraznejšie ukrojiť z náskoku súperiek, a tím z hlavného mesta si tak vybojoval prvý mečbal už za stavu 24 – 16. Pirane sa však nevzdali a za podania blokárky Terezy Podhradskej postupne získavali smečmi, esom, blokom aj chybami súperiek bodík po bodíku, až znížili na 24 – 23. Črtal sa tak zázračný obrat Brusna, ale domáci tím napokon náročnú situáciu ustál, keď hostky chybovali na útoku a Bratislavčanky tak po výhre 3:1 na sety vyrovnali stav štvrťfinálovej série na 1:1, čím si vynútili rozhodujúci tretí zápas.

Na domácej strane bola za hráčku zápasu vyhlásená Lucia Spevár, ktorá si pripísala 12 bodov, 3 esá a 3 bloky. Najviac bodov spomedzi hráčok VKP Bratislava zaznamenala Zuzana Písečná, ktorá k 17 bodom pridala aj 4 bloky. Hráčkou zápasu Brusna bola kapitánka a blokárka, Srbka Danijela Nikić, ktorá sa prezentovala 12 bodmi, 75-percentnou úspešnosťou smečov a 2 blokmi. Až 23 bodov získala pre Pirane Venezuelčanka Johenlis Belisario, ktorá si pritom pripísala 4 esá a 2 bloky.

Kristian Michailov, tréner VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „Nanešťastie, premrhali sme dobrú príležitosť na ukončenie série už druhým zápasom. V Bratislave sa nám hrá vždy ťažko. Dnes sme prehrali kvôli veľkému počtu našich vlastných chýb. Nevyužili sme dve výhody ukončiť prvý set a o zisk štvrtého setu sme sa začali usilovať príliš neskoro. Gratulujem VKP Bratislava k vyrovnaniu stavu série. Vidíme sa v sobotu v Slovenskej Ľupči, pre oba tímy to bude predčasné finále a my sme pripravení bojovať.“

Sára Dlhošová, smečiarka VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „Do tohto zápasu sme išli s tým, že chceme vyhrať, ale zároveň sme vedeli, že súper nám to nedaruje len tak zadarmo. V štvrtom sete sme bohužiaľ zabrali už neskoro. Ťahali sme v ňom na podaní, čím sme súpera odtlačili od siete a tak sme mali ľahšiu obranu. Nanešťastie sa nám to už nepodarilo zvrátiť. Po zranení som sa fyzicky cítila dobre. Moja pauza sa však odzrkadlila na mojom výkone. S jedným tréningom, ako prihrávajúca smečiarka, to nie je len tak. Každopádne, dúfam, že do soboty to bude znova o čosi lepšie. Do tretieho zápasu pôjdeme určite naplno. Hráme doma, čiže to je pre nás veľké plus. Dúfam, že to spolu tímovým výkonom dotiahneme do víťazného konca.“

Jaroslav Hančák, tréner VKP Bratislava pre svf.sk: „Brusno je veľmi nepríjemný súper, čo opäť potvrdilo. Dobre sme podávali, čím sme súperky odtiahli od siete a hralo sa nám lepšie. Pokiaľ sme hrali v útoku agresívne, tak sme dominovali. Musíme sa poučiť sa z koncovky štvrtého setu, kde sme mali náskok a poľavili sme v koncentrácii. Musíme hrať naplno od začiatku až do konca. Verím, že si zo Slovenskej Ľupče odvezieme postup.“

Niké Extraliga ženy – štvrťfinále play-off – 2. zápas – streda 09.03.2022 – Bratislava

VKP Bratislava – VK Pirane Brusno 3:1

Sety: 26 – 24, 19 – 25, 25 – 18, 25 – 23. Stav série: 1:1. Rozhodovali: Královič a Dovičovič. Diváci: 260

Zostava VKP Bratislava a body: Kohútová 6, A. Vajdová 7, Spevár 12, Z. Písečná 17, Fartelová 11, Smiešková 9, liberka: Mattová (Snopková 0, Sahin 0, Návratová 0). Tréner: J. Hančák.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Kvasnová 15, S. Dlhošová 7, Nikić 12, Montero 4, Belisario 23, Podhradská 5, liberka: Sujová (Kánová 2, T. Dlhošová 0). Tréner: K. Michailov

Hráčky zápasu: Lucia Spevár (VKP Bratislava) – Danijela Nikić (VK Pirane Brusno)

Analýza zápasu: Útoky: 43 – 46. Esá: 8 – 10. Bloky: 11 – 12. Chyby súpera: 33 – 22.

Rozhodujúci tretí zápas štvrťfinálovej série medzi VK Pirane Brusno a VKP Bratislava sa odohrá v sobotu 12. marca od 19.30 h v Slovenskej Ľupči.