V utorok 22. februára bola v Slovenskej Ľupči na programe dohrávka 3. kola nadstavbovej časti Niké Extraligy žien, v ktorej volejbalistky VK Pirane Brusno hostili UKF Nitra. Zo stretnutia, v ktorom brusnianske Pirane podľahli lídrovi tabuľky až v tajbrejku, vám prinášame aj bohatú fotogalériu a pozápasové vyjadrenia.

V prvom sete sa ukázala kvalita hosťujúceho družstva, ktoré bolo agresívnejšie a kreatívnejšie na sieti a menej chybovalo. Nitrianky si niekoľkými bodovými sériami postupne vybudovali náskok, ktorý do konca prvého setu navýšili na 10 bodov. Druhý set bol spočiatku vyrovnaný, ale za stavu 6 – 7 si rozhodcovia všimli zlé postavenie hráčok Nitry. Chvíľu sa tak nehralo a krátka pauza Pirane nabudila. Brusnianky vyrovnali priebežný stav a sériou 7 bodov sa dostali do vedenia 14 – 8, pričom v tejto pasáži výborne smečovala aj blokovala kapitánka domácich Srbka Danijela Nikić. Zlepšenie výkonu napokon prinieslo domácim volejbalistkám výhru v druhom sete až o 11 bodov.

Nitrianky sa už v treťom sete nemohli spoľahnúť na odchovankyňu Brusna Viktóriu Krajčírovú, ktorá sa nepríjemne zranila. V úvode tretej sady sa Pirane ujali vedenia 5 – 2, na čom sa dvomi smečmi a blokom podieľala „Jojo“ Belisario. Brusnianky sa naďalej viezli na dobrej vlne, volejbal im chutil a aj v treťom sete súperky prevýšili (25-19). Družstvo Nitry však za stavu 2:1 na sety nezložilo zbrane. Štvrtý set mal vyrovnaný priebeh až do stavu 16 – 17, od ktorého hostky získali 4 body v rade a v koncovke sady si už zisk svojho druhého setu postrážili.

O víťazovi tak rozhodol až tajbrejk hraný do 15 bodov. Hneď v jeho úvode sa aj vďaka trom chybám Piraní ujali hráčky UKF vedenia 0 – 5. Nitrianky už drámu nepripustili a tajbrejk napokon vyhrali presvedčivo 6 – 15. Brusnianky síce súperky preblokovali (10 – 8), ale urobili o 8 chýb viac ako tím Nitry. Na domácej strane sa najviac presadzovala Venezuelčanka Johenlis Belisario, ktorá získala pre Brusno 20 bodov a oproti predošlému zápasu zlepšila úspešnosť svojich smečov. Za hráčku zápasu tímu UKF Nitra zas bola vyhlásená Viktória Krajčírová.

Kristian Michailov, tréner VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „V prvom rade gratulujem Nitre. Dúfam, že Viktória Krajčírová bude čoskoro späť na palubovke. Želám jej všetko dobré. Dnes to bol ťažký zápas, čo sme očakávali. Ťaháme sériu prehier, ale pracujeme skutočne tvrdo na tom, aby sme zmenili smer. Dnes sme všetkým ukázali, že sme na správnej ceste. Je to však dlhý proces a krok po kroku budeme pracovať na tom, aby sme sa pripravili na play-off. V predchádzajúcom zápase proti Novému Mestu sme častokrát nedodržiavali náš systém. Dnes bola koncentrácia možno dvojnásobne lepšia. Pracujeme nielen na našom volejbale, ale aj na našej mentalite. Dnes o výsledku rozhodlo to, že sme odštartovali tajbrejk zle, prehrávali sme 0 – 5, pričom sme urobili 3 chyby.“

Tereza Podhradská, blokárka VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „Ja musím baby pochváliť, na ihrisku vládla úplne iná atmosféra, ako počas minulých zápasov. Viac sme sa tešili a povzbudzovali. Je mi len ľúto toho konca, pretože sme boli naozaj blízko k výhre a takáto prehra zamrzí. Týmto výkonom sa môžeme nakopnúť k lepším výsledkom. Nitra je naozaj silný súper a myslím si, že v tomto zápase sme ukázali bojovnosť a to, že vieme myslieť pozitívne a naozaj zabrať. Robili sme však veľké množstvo našich chýb, s čím sa trápime už dlhšiu dobu. Robili sme taktické chyby na bloku, ale som rada, že sa nám zlepšil príjem. Súperky vynikali najmä útokom.“

Ešte len 19-ročná blokárka si svojimi výkonmi vyslúžila aj pozvánku do ženskej reprezentácie. Túto správu sa počas zápasu proti Nitre dozvedeli aj fanúšikovia brusnianskych Piraní. „Keď mi to tréner povedal, tak sa mi hrnuli slzy do očí a naozaj som tomu nemohla uveriť. Ešte celý večer som si to prehrávala v hlave. Som veľmi vďačná trénerom, ktorí ma pripravovali. Keď túto správu dnes oznámil pán hlásateľ, ja som si schovala hlavu do dlaní. Bola som veľmi šťastná, ale zároveň to bolo niečo nezvyčajné. Nevedela som, ako mám reagovať,“ vyjadrila sa s dojatím v hlase Tereza Podhradská.

Sára Dlhošová, smečiarka VK Pirane Brusno: „Čakali sme, že to bude ťažký zápas, pretože Nitra je naozaj kvalitný súper. Nečakali sme však, že zápas dopadne v náš neprospech, pretože sme ho mali dobre rozbehnutý. Dnes sme sa oproti predchádzajúcemu zápasu zlepšili v každej činnosti, hlavne v prihrávke a podaní. Moment z druhého setu, kedy mal súper nesprávne postavené hráčky, nás určite nakopol, pretože vždy to dokáže ovplyvniť výkonnosť aj mentálne nastavenie. Od toho momentu sme boli viac nabudené a viac sme si verili. V tajbrejku sme prestali robiť všetky činnosti, ktoré sme dovtedy robili dobre. Prestali sme útočiť aj brániť.“

František Bočkay, tréner Volley project UKF pre svf.sk: „Prvý set sme vyhrali jasne, potom sme zahrali dva totálne katastrofálne, navyše sa nám nepríjemne zranila Krajčírová. Som hrdý na svoje dievčatá, že našli v ďalších dvoch setoch vnútornú silu, zmobilizovali sa a zápas otočili vo svoj prospech tak suverénnym spôsobom. Sme na začiatku veľmi náročného týždňa, ale prvý zápas máme za sebou a môžeme rozmýšľať nad Novým Mestom nad Váhom, ktoré na nás čaká v stredu.“

Niké Extraliga ženy – 2. časť – dohrávka 3. kola – utorok 22.02.2022 – Slovenská Ľupča

 VK Pirane Brusno – Volley project UKF Nitra 2:3

Sety: 15 – 25, 25 – 14, 25 – 19, 20 – 25, 6 – 15. Rozhodovali: Andrejčák a Holčík. Diváci: 50

Zostava VK Pirane Brusno a body: Montero 2, Kánová 7, Podhradská 5, Belisario 20, S. Dlhošová 8, Nikić 14, liberka Sujová (Vrabcová 0, Kvasnová 2). Tréner: K. Michailov.

Zostava Volley project UKF Nitra a body: Bodnárová 9, Silva 14, Krajčírová 4, Hudecová 23, Dias Godoi 9, da Mata 5, liberka Španková (Vojtechová 0, Golemová 3, N. Kubová 0). Tréner: F. Bočkay.

Hráčky zápasu: Johenlis Belisario (VK Pirane Brusno) – Viktória Krajčírová (Volley project UKF Nitra)

Analýza bodov: Útoky: 40 – 40. Esá: 6 – 7. Bloky: 10 – 8. Chyby súpera: 35 – 43

Aktuálnu tabuľku Niké extraligy žien nájdete tu. Volejbalistky VK Pirane Brusno sa najbližšie predstavia opäť proti UKF Nitra, tentokrát na palubovke súpera, a to v sobotu 26. februára o 18.00 h v rámci posledného kola 2. časti Niké Extraligy žien.