Futsalisti Banskej Bystrice privítali v piatok 15. októbra o 20.00 h v Športovej hale Dukla na Štiavničkách rivala z Levíc, proti ktorému odohrali v minulosti niekoľko vyhrotených zápasov. Hráči MIBA Ridop si napokon po dominantnom výkone pripísali v stretnutí 5. kola najvyššej slovenskej futsalovej súťaže výhru s čistým kontom, a naďalej sú tak v tejto sezóne neporazení.

Domáci mohli skórovať už v prvej minúte, kedy mali k dispozícii nepriamy kop, no Belaník neprestrelil brániacich hráčov. V tretej minúte si hráči MIBA Ridop vypracovali až tri nádejné príležitosti. Najprv zachytil rozohrávku Levíc Belaník, ktorý pohotovo vystrelil tesne vedľa ľavej tyčky. Krátko na to sa Rafanides odpútal od brániaceho hráča po dlhom pase z vlastnej polovice, pokúsil sa prelobovať brankára, no Bielik vyškrabal loptu na roh. O niekoľko sekúnd neskôr prihrával Konder z pravej strany pred bránku, kde Krištofík v dobrej pozícii minul, keď bol brankár hostí mimo bránky po predchádzajúcom zákroku, no brániaci hráči zastúpili jeho miesto.

V štvrtej minúte mal zas dobrú príležitosť Peter Vajda, ktorý si narazil loptu s Krištofíkom a z osi ihriska vypálil to pravej tyčky bránky Levíc. V 9. minúte sa vyznamenal brankár tímu MIBA Ridop Pavol Pecho, ktorý najprv zneškodnil strelu kapitána hostí Rakicu a následne vyhodil loptu na Kondera, ktorý si na pravom krídle dobre spracoval loptu a poslal ju popri Bielikovi do bránky – 1:0. Levičania mohli vyrovnať v 12. minúte, kedy v prečíslení Bačík prihral Gabašovi, ten našiel z prvej Šveca, ktorý však v tutovke trafil len ľavú tyčku Pechovej bránky.

Banskobystrickým futsalistom sa podarilo zdvojnásobiť svoje vedenie v 15. minúte, kedy Čief prihral na pravú stranu Krištofíkovi, ktorý vrátil loptu Michalovi Čiefovi, a ten presnou strelou k pravej tyčke zvýšil na 2:0. Mužstvo MIBA Ridop napokon po prvom polčase viedlo až 3:0, keďže v 18. minúte prihral Konder oblúčikom pred bránku, kde Marián Hudek aj s prispením brankára Bielika rozvlnil sieť.

V úvode druhého polčasu zaujala Konderova delovka z diaľky, ktorá bola brankárom Levíc zrazená na roh. V 24. minúte Marek Belaník zachytil pred bránkou rozohrávku hostí a preloboval Bielika, čím zvýšil už na 4:0. O približne dve minúty na to mohol Belaník skórovať opäť, keď z diaľky z pravej strany vystrelil výborne, no trafil len bránkovú konštrukciu. Krátko na to zas Rafanides prihrával vzduchom pred bránku Konderovi, ktorý to mal v ťažkej pozícii na dlhú nohu, a tak bránku prekopol. V závere zápasu ešte mieril prudkou strelou opäť do tyčky Belaník.

Aj keď boli diváci v druhej polovici druhého polčasu svedkami viacerých faulov a nervóznych momentov, Levičanom sa už nepodarilo zápas zdramatizovať, a futsalisti MIBA Ridop Banská Bystrica si tak pripísali výhru s čistým kontom, vďaka čomu sú aj po 5. kole bez prehry.

Martin Majling, tréner MIBA Ridop: „Zápas sme zvládli veľmi dobre. Mal som trošku obavy pred zápasom, pretože Levičania sú náš veľký rival, ale nakoniec sme to zvládli vynikajúco. Nenechali sme sa vyprovokovať, dali sme pekné góly. Mohlo ich byť ešte viac, ale chalani hrali vynikajúco. Dnes nám chytal mladý Pali Pecho – Levičan, ktorý je u nás na hosťovaní. Veril som mu, že proti svojmu tímu sa vyhecuje, a tak sa aj stalo. Nemal veľa roboty, ale štyri – päť šancí pochytal.“

Michal Čief, hráč MIBA Ridop: „Zápas hodnotím veľmi dobre. Vyhrali sme 4:0, takže paráda. Sme zatiaľ bez prehry, čo ma veľmi teší. Súpera poznáme, hrávame spolu už dlhé roky. Nemali nás čím prekvapiť, aj keď stále majú svoju kvalitu. Som rád, že sme vyhrali. To, že sme to zvládli na nulu, je taká čerešnička na torte. Hrali sme zodpovedne, držali sme loptu. Vychádzalo nám v podstate skoro všetko, mali sme tam ešte zopár šancí. Súper nemal veľa šancí, potom hrali ešte power-play, ale ani z toho si toho veľa nevytvorili. Teraz ideme do Lučenca, tak dúfame, že aj tam potiahneme šnúru bez prehry.“

Filip Rafanides, kapitán MIBA Ridop: „Zápas bol presne taký, ako sme čakali. Vedeli sme, že oni budú zákerní, že budú do nás šliapať. Vždy je to proti nim takýto zápas, že tam ide kvázi o všetko, je to také derby. Zápas sme ale zvládli na sto percent, nedosali sme ani gól. Myslím si, že sme dominovali celý zápas na každom poste, a to rozhodlo.“

1. SLF – 5. kolo – piatok 15. 10. 2021 – ŠH Dukla na Štiavničkách – B. Bystrica

MIBA Ridop Banská Bystrica – Futsal Team Levice 4:0 (3:0)

Góly: 9. Konder, 15. M. Čief, 18. E. Bielik (VG), 24. Belaník. ŽK: Tužinský (MIBA Ridop). Diváci: 80

Zostava MIBA Ridop Banská Bystrica: P. Pecho (Mičuda) – M. Čief, Rafanides (C), Belaník, P. Vajda, Tužinský, M. Hudek, Krištofík, Glemba, Konder (tréner – M. Majling)

Zostava Futsal Team Levice: E. Bielik – G. Švec, M. Víglaš, Chamilla, Rakica (C), Jakubík, Gabaš, R. Bačík, Kúdela, J. Vígľaš (tréner – P. Gabaš)

Tabuľka 1. SLF po 5. kole

1
Mimel Lučenec
4 4 0 0 32:8 12
2
MIBA Ridop Banská Bystrica
5 3 2 0 24:15 11
3
4FSC, o.z.
5 3 1 1 26:15 10
4
Podpor Pohyb Košice
5 3 1 1 25:14 10
5
Futsal Team Levice
5 2 1 2 15:12 7
6
Pinerola 1994 Futsal Academy
5 2 1 2 18:21 7
7
Futsal Team Komárno
5 1 1 3 14:30 4
8
MŠK MAYERSON Nové Zámky
5 1 0 4 14:22 3
9
TNF Prievidza
5 1 0 4 14:35 3
10
ŠK Makroteam Žilina
4 0 1 3 4:14 1

Futsalisti MIBA Ridop Banská Bystrica sa najbližšie predstavia v piatok 22. októbra, kedy o 19.00 h nastúpia na stretnutie 6. kola 1. SLF na palubovke lídra tabuľky z Lučenca.