Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica zvládli v sobotu 30. apríla od 16.00 h úlohu favorita, keď na domácich Štiavničkách zdolali predposledný Bardejov, čím si pripísali štvrtú výhru v rade. Z duelu 27. kola II. ligy vám prinášame aj bohatú fotogalériu, pozápasové vyjadrenia a podrobné štatistiky.

Ešte pred úvodným hvizdom vedenie banskobystrického futbalového klubu pogratulovalo k 70. narodeninám bývalému stopérovi Dukly Jozefovi Oborilovi, ktorý si aj prevzal pamätný dres.

Úvod zápasu gólové príležitosti nepriniesol. Skóre stretnutia sa po prvýkrát menilo v 25. minúte, kedy brankár hostí Alex Fojtíček, bývalý člen akadémie Manchestru United, fatálne chyboval, keď netrafil loptu mimo pokutového územia po prihrávke Mazana na Mateja Franka, ktorý z pravej strany rozvlnil sieť prázdnej brány – 1:0. Útočník Dukly, ktorý prišiel pod Urpín cez zimu z Nitry, tak skóroval v treťom zápase v rade.

Krátko na to mohol Franko skórovať opäť, keď po Záhumenského prihrávke z ľavého krídla vo vnútri šestnástky zakončil, ale bránu netrafil. Hráči Bardejova odpovedali už v 28. minúte, keď Cmiljanović prihral z ľavého krídla do pokutového územia Adamovi Brenkusovi, ktorý z uhla takmer z bránkovej čiary prepasíroval loptu za chrbát brankára domácich Hrušku – 1:1.

Bystričania si do prestávky vypracovali niekoľko nádejných príležitostí. V 36. minúte po centri Migaľu z pravej strany hlavičkoval Franko na prednom rohu päťky mimo brány. V 38. minúte zas po centri zo štandardky v podaní Polievku hlavičkoval nad brvno Kupčík. Domáci mali ďalšiu šancu v 43. minúte, kedy Záhumenský zachytil rozohrávku hostí, vysunul na ľavé krídlo Polievku, ktorý prihral pred bránu, kde Franko tiesnený v sklze netrafil svätyňu Bardejova. Tesne pred prestávkou ešte po Migaľovom priťuknutí pálil spoza šestnástky tesne vedľa pravej tyče Fojtíčkovej brány Willwéber.

Prvú vážnejšiu príležitosť po zmene strán si vypracovali hostia, keď po dlhom nákope za obranu Dukly zakončoval z ľavej strany šestnástky nad Hruškovu bránu Župa. Druhá gólová radosť domácich priaznivcov nastala v 65. minúte, kedy Róbert Polievka vystrelil z ľavej strany pokutového územia, Fojtíček loptu vyrazil len pred striedajúceho Svena Jurčišina, ktorý zblízka poľahky skóroval do odkrytej brány – 2:1. Krátko na to sa po dlhom pase od Mazana uvoľnil na ľavej strane šestnástky Záhumenský, ktorý svojou slabšou pravou nohou vystrelil vedľa bližšej tyče. V 69. minúte zas po centri zo štandardnej situácie v podaní Polievku mieril Franko hlavou nad bránu Bardejova.

O niekoľko sekúnd neskôr získal Polievka v pokutovom území loptu pre striedajúceho Šulca, ktorý osamotený zblízka v tutovke trafil brankára hostí. Útočník Dukly bol blízko ku gólu aj v 76. minúte, kedy po Polievkovej prihrávke z pravej strany šestnástky v páde z vnútra päťky prekopol bránu.

Peter Mazan vymyslel skvelú kolmicu v 86. minúte, keď našiel za obranou súpera Jurčišina, ktorý z výbornej pozície vyťažil spätnú prihrávku Polievkovi, no kapitán Dukly z prvej prekopol bránu. Hráči Dukly predsa len pridali aj tretí gól, keď v nadstavenom čase Záhumenský poslal do prečíslenia loptu Slaninkovi, ten prihral pred bránu, kde Šulc umne našiel za sebou voľného Jurčišina, ktorý po druhýkrát v zápase poľahky trafil odkrytú bránu – 3:1.

Stanislav Varga, tréner MFK Dukla Banská Bystrica: „Bolo vidieť, že v prvom polčase sme sa trošku ťažšie rozbiehali. Vyzerali sme byť dosť takí tvrdí, nie takí živí ako inokedy, možno že to treba zobrať aj na moju hlavu, ale sme radi, že sme vyhrali. Takéto zápasy bývajú dosť ťažké. Tiež bolo dôležité, že sme prestriedali a vyhrali sme tento zápas. Pokiaľ ide o dva góly striedajúceho Svena Jurčišina, je to kolektívny šport a nie je až tak veľmi dôležité, či nastúpite v základnej zostave, ale to, že ste efektívni. To, že dal dva góly, je jeho vizitka, nie moja.“

Sven Jurčišin, strelec dvoch gólov MFK Dukla: „Určite to nebol ľahký zápas, Bardejov má dobré mužstvo. Myslím si, že to bol z našej strany odbojovaný zápas. Bardejov sem určite neprišiel len tak prehrať, tiež chceli vyhrať, ale bojovali sme od začiatku do konca, vďaka tomu sa nám podarilo dať tri góly a vyhrali sme. Pri gólových situáciách som stál na správnom mieste a padlo to tam.“

Matej Franko, strelec prvého gólu Dukly: „Každý zápas v druhej lige je ťažký, ale zvládli sme ho a máme tri body, čo je podstatné. Jasné, cítim sa vo forme, za čo ďakujem chlapcom. Nedal som tie góly v posledných zápasoch sám, chlapci mi k tomu pomohli. Pri góle som brankára pressoval, on zluftoval a zakončil som. Kľúčové bolo to, že sme dali tri góly, aj keď to bolo ťažké, ale zvládli sme to.“

II. liga – 27. kolo – sobota 30.04.2022 – Štadión SNP na Štiavničkách

MFK Dukla Banská Bystrica -Partizán Bardejov BŠK 3:1 (1:1)

Góly: 25. Franko, 65. a 91. Sven Jurčišin – 28. Brenkus. ŽK: 72. Kupčík – 54. Maník. Rozhodovali: Somoláni – Košecký, Lalo. Diváci: 492

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Prikryl, Kupčík, Pišoja (58. Šulc) – Záhumenský, Richtárech (74. Uhrinčať), Willwéber (58. Sven Jurčišin), Migaľa – Polievka (C) (88. Hanes), Franko (74. Slaninka), Mazan. Tréner: S. Varga

Zostava Partizán Bardejov BŠK: Fojtíček – Cmiljanović (70. Stachura), Horváth, Lukáč, Sebastián Jurčišin – Adekuoroye – Ristovski (65. Lukáč), Keresteš (C), Maník, Župa – Brenkus. Tréner: J. Galko

27 2 3 22 18:76 9

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia v Bratislave, kde v piatok 6. mája o 16.00 h nastúpia na stretnutie 28. kola II. ligy proti domácej rezerve Slovana.