Futbalistov banskobystrickej Dukly čakala v stredu o 17. hodine dohrávka 23. kola II. ligy. Pod Urpín pricestoval tím FC Petržalka, ktorého hráči v nedávnom období senzačne obrali o body vedúci celok tabuľky, Podbrezovú.

Ani tento fakt však nezabránil zverencom trénera Vargu, aby sa do svojho súpera pustili od úvodných minút. Už po 152 sekundách sa prezentoval prvým zakončením Franko, hostia odpovedali zakončením Harbu z 5. minúty. Banskobystričania pokračovali v aktivite a odmenou im bol vedúci gól z 9. minúty, ktorý prišiel po centri Polievku a hlavičke Mateja Franka, ktorý ukázal skvelý výber miesta medzi dvojicou brániacich hráčov – 1:0. Na ďalší zaujímavý moment sa čakalo do 22. minúty, kedy sa nebezpečným priamym kopom prezentoval obranca Dukly Patrik Prikryl.

Nasledujúce minúty ponúkli viaceré snahy Banskobystričanov presadiť sa najmä po centrovaných loptách, v 29. minúte sa pokúšal z diaľky presadiť Peter Mazan. V 36. minúte letel do šestnástky Petržalčanov ďalší nebezpečný center, tentokrát z kopačky Migaľu, dobre však vybehol brankár hostí Sokol, ktorý dokázal celú situáciu vyriešiť. Krátko na to však nasledoval rohový kop Dukly, lopta z kopačky Mazana sice nenašla adresáta, no hneď na to sa pokúšal obstreliť hradbu tiel Polievka. Koncom 38. minúty dostal Peter Mazan dostatok priestoru na pravej strane, šikovne počkal na nábeh Polievku, ktorý z hranice pokutového územia presne umiestnenou strelou prekonal Sokola – 2:0. Prvé dejstvo už následne veľa zaujímavých momentov neponúklo a do kabín sa odchádzalo za priaznivého stavu pre domácu Duklu.

V druhom dejstve sa obraz hry príliš nemenil. V 50. minúte sa Migaľa prezentoval dlhým vhadzovaním až do územia Petržalčanov a z nevinne vyzerajúcej situácie bola napokon žrď po zakončení Záhumenského. O tri minúty na to sa k lopte dostal opäť Mazan, ktorý vysunul na pravej strane zakončujúceho Migaľu a následne sa k odrazenej lopte po zákroku Sokola dostal nikým nekrytý Polievka a bolo 3:0 pre domácich. Nič nenasvedčovalo tomu, že by malo prísť k dráme, no hostia predsa len dokázali vyťažiť aj z minima aspoň jeden presný zásah. Ten prišiel v 65. minúte z kopačky Kelemena, ktorý využil skvelú prihrávku z pravej strany – 3:1.

Hostí tento gól mierne nakopol, nasledujúce minúty sa odohrávali prevažne na polovici Banskobystričanov. V 75. minúte sa k zakončeniu spoza šestnástky odhodlal Gašparovič, jeho pokus však mieril vysoko nad bránu domácich. Ten istý hráč sa pokúšal z podobného miesta zakončovať aj o tri minúty na to, Hruška však kontroloval loptu a napokon nemusel zasahovať. Vo zvyšku dohrávky 23. kola sa futbalisti Dukly snažili držať loptu čo najďalej od vlastnej brány. Keďže sa už nič zásadné neudialo, domácim futbalistom sa podarilo dokráčať za víťazstvom a tromi bodmi, ktoré ich približujú k vedúcemu celku, Podbrezovej.

Stanislav Varga, tréner MFK Dukla Banská Bystrica: „Myslím si, že môžeme byť spokojní. V prvom polčase sme vyhrávali 2:0 a dôležité bolo to, že sme nepustili súpera do nejakého kontaktného gólu, čo sa im podarilo minulý zápas v Podbrezovej. Dôležité bolo, že sme dali ten gól na 3:0. Síce sme potom dostali gól na 3:1, ale už to nebol ten kontaktný gól.“

Matej Franko, autor úvodného gólu: „Tak určite je to krásny pocit dať gól za Duklu, ale mal som dať ešte jeden. Do každého zápasu ideme s tým, že ideme vyhrať. Bol to z našej strany dobrý zápas, prvý polčas 2:0, potom sme pridali tretí gól. Síce súper dal gól, myslím, že to bol z našej strany dobrý zápas.“

Róbert Polievka, kapitán a autor dvoch gólov: „Bol to z našej strany dobrý zápas, dobrý výkon. To, čo sme si pred zápasom povedali, sme plnili. V prvom polčase sme sa snažili dať aspoň jeden gól, dali sme dva a o to lepšie sa nám potom vstupovalo do druhého polčasu. Škoda možno toho inkasovaného gólu, ale aj súper v určitých fázach ukázal, že vie dávať góly. Myslím si, že sme si to skúsene ustrážili a zápas sme zaslúžene vyhrali.“

II. liga – dohrávka 23. kola – streda 20.04.2022 – Štadión SNP na Štiavničkách

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 3:1 (2:0)

Góly: 38. a 53. Polievka, 9. Franko – 65. Kelemen. ŽK: 78. Richtárech – 29. Nemec, 30. Kohút, 76. Riznič, 82. Hronec. Rozhodovali: Čiernik – Vorel, Sluk. Diváci: 506

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Kupčík, Prikryl, Pišoja – Ľupták, Willwéber (76. Richtárech) – Záhumenský (61. Slaninka), Mazan (88. Jurčišin), Polievka (88. Uhrinčať) – Franko (61. Šulc)

Zostava FC Petržalka:  Sokol – Vlasák (46. Hronec), Kuník, Nemec, Kohút, T. Tóth, Obročník, Gašparovič (C), Štefanec (62. Riznič), Hurný (46. Kelemen), Harba (71. Sliacky)

25 2 3 20 18:72 9

Najbližšie stretnutie odohrajú banskobystrickí futbalisti v nedeľu 24. apríla, kedy pocestujú do Žiliny, kde si od 10:30 h zmerajú sily proti tamojšiemu „béčku“.