Volejbalistky VK Pirane Brusno mali v sobotu 19. februára na programe veľmi dôležitý zápas, keď o 17.00 h hostili v Slovenskej Ľupči v súboji o 3. priečku Nové Mesto nad Váhom, ktorému mali čo vracať za predošlý zápas na palubovke súpera. Zo stretnutia 5. kola nadstavbovej časti ženskej extraligy, v ktorom Brusnianky vyhrali s tabuľkovým susedom len prvý set, vám prinášame aj bohatú fotogalériu a pozápasové vyjadrenia.

Pirane vstúpili do zápasu dobre, keď si vypracovali vedenie 11 – 6. Hostky následne sériou 5 bodov znížili, no Brusnianky odpovedali 7 bodmi v rade, vďaka čomu viedli už 20 – 12. Pirane si už náskok postrážili a dotiahli prvý set do víťazného konca (25 – 18). V druhom sete však prevzali iniciatívu hráčky Nového Mesta nad Váhom, ktoré sa dostali do vedenia 5 – 10, pričom v tejto časti zápasu urobili domáce volejbalistky až 6 chýb. Hostky sa tak nakopli a pred koncovkou druhej sady vyhrávali už 10 – 21. Pirane síce 4-bodovou sériou, najmä vďaka chybám súperiek, znížili na 17 – 23, no družstvo Nového Mesta už zisk setu spečatilo (17 – 25).

Na rad tak prišiel veľmi dôležitý tretí set, ktorý bol spočiatku vyrovnaný, až kým Nové Mesto neodskočilo po 5 víťazných loptách v rade na 4 body (5 – 9). Brusnianky dokázali od stavu 9 – 14 za podania Terezy Podhradskej 7 bodmi v rade otočiť na 16 – 14. Tretí set tak priniesol dramatický záver, v ktorom zvládli lepšie hru nervov hráčky Nového Mesta, ktoré od stavu 22 – 21 ziskom 3 bodov v rade išli do vedenia 1:2 na sety. Štvrtý set priniesol vyrovnaný priebeh, keď v ňom družstvá až do jeho záveru delili najviac 3 body. Pirane po smeči Michaely Kánovej na 21 – 21 živili nádej na vynútenie si tajbrejku, no ďalšiu výmenu už nevyhrali a Nové Mesto nad Váhom tak po výhre 1:3 na sety vystriedalo Brusno na 3. priečke skupiny o 1. až 4. miesto v Niké Extralige žien. Pirane čaká pred play-off ešte dvojzápas s UKF Nitra.

Na domácej strane si najviac bodov (12) pripísala Venezuelčanka Johenlis Belisario, ktorá však urobila na smeči a podaní spolu 12 chýb. Pirane urobili v zápase celkovo o 8 chýb viac ako ich súperky. Dvojciferný počet bodov (10) zaznamenala ešte kapitánka domácich Srbka Danijela Nikić, ktorej vyšlo 7 smečov a 3 bloky, pričom na smeči urobila len 1 chybu. Volejbalistky Nového Mesta nad Váhom zvíťazili najmä vďaka výbornému kolektívnemu výkonu a body si medzi sebou rozdelili pomerne rovnomerne.

Kristian Michailov, tréner VK Pirane pre BBonline.sk a svf.sk: „Nanešťastie, vo veľmi dôležitej fáze sezóny prehrali sme aj druhý zápas proti Novému Mestu nad Váhom, ktoré nás predbehlo v tabuľke. Vedeli sme o dôležitosti zápasu, snažili sme sa. Hlavne v prvom sete sme sa priblížili k nášmu najlepšiemu možnému výkonu. Naše výkony však nie sú počas celého zápasu vyrovnané. Urobili sme veľa chýb, ktorými sme dávali súperovi príliš veľa bodov. Táto situácia nás dostala pod tlak, ale musíme sa pobiť o to, aby sme otočili naše výsledky.“

Tamara Dlhošová, liberka a hráčka zápasu VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „Mala to byť povinná jazda, mali sme vyhrať 3:0. V prvom sete sme hrali presne tak, ako sme mali. Dodržiavali sme taktiku, všetko nám vychádzalo. Súper mal však lepší servis ako my, aj keď oproti minulému vzájomnému zápasu sa nám príjem oveľa zlepšil, ale aj tak to nestačilo na výhru. Povedala by som, že musíme zlepšiť psychické nastavenie. Taktické veci máme dohodnuté, vieme čo máme hrať, len to treba aj v zápase urobiť.“

Michaela Kánová, smečiarka VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „Myslím si, že o dnešnom výsledku rozhodla bojovnosť. Pripravené sme boli dobre, len potom nám to už nefunguje v hre. Treba začať lepšie trénovať, pretože výsledky a výkony sú odrazom našich tréningov, je to dosť vidno. Hráčky Nového Mesta majú dobrú prihrávku a vždycky bojujú tak ako dnes. Aj keď sú súperky nižšieho vzrastu oproti nám, tak vedia ten blok lepšie použiť, lebo my tam máme ruky nie vždy v dobrej pozícii. V prvom sete sme hrali presne tak, ako sme si hovorili na videu. Bolo tam všetko, čo sme mali robiť, ale už neviem, čo sa stalo z našej strany potom.“

Juraj Šujan, tréner VK Nové Mesto nad Váhom pre svf.sk: „V prvom sete nás domáce hráčky odtiahli dobrým podaním od siete, hrali sme v útočnej fáze veľmi slabo. Chýbala nám trpezlivosť. Na sieti sme nedodržiavali taktické pokyny a bolo z toho zaslúžené vedenie pre domáce hráčky. V ďalšom priebehu sme už dokázali vytvoriť na domáce potrebný tlak na podaní. Zmenili sme obranný systém a hra sa začala prikláňať k nášmu úspechu. V útoku sme tiež zvolili dobré riešenia, nechýbalo vykrývanie, trpezlivosť a kolektívny výkon. Musíme sa vyvarovať hluchých úsekov, ako v treťom sete. Súperky máme na „kolenách“ a v krátkom úseku sme prišli o niekoľkobodové vedenie. V celom stretnutí bolo množstvo emócii. Vtipné je, že tie emócie boli viac na našej vlastnej strane, ako proti súperovi. Tento zápas a dôležitosť mi už pripomínal v emóciách play-off. Hráčkam gratulujem k bojovnému výkonu. Naše dve víťazstvá nad Brusnom sú zásluhou kolektívneho výkonu.“

Niké Extraliga ženy – 2. časť – 5. kolo – sobota 19.02.2022 – Slovenská Ľupča

 VK Pirane Brusno – VK Nové Mesto nad Váhom 1:3

Sety: 25 – 18, 17 – 25, 22 – 25, 21 – 25. Rozhodovali: Niklová a Mokrý. Diváci: 50

Zostava VK Pirane Brusno a body: Belisario 12, Podhradská 6, Kvasnová 9, S. Dlhošová 7, Nikić 10, Montero 1, liberky: Sujová a T. Dlhošová (Vrabcová 0, Kánová 2, S. Kováčová 0). Tréner: K. Michailov.

Zostava VK Nové Mesto nad Váhom a body: Balberčáková 8, Veliká 5, Martáková 5, Háberová 7, Rešutíková 5, Poláčiková 10, liberka: Bojňanská (Vassová 0, Čierna 6, Viedenská 1). Tréner: J. Šujan.

Hráčky zápasu: Tamara Dlhošová (VK Pirane Brusno) – Erika Rešutíková (VK Nové Mesto nad Váhom)

Aktuálnu tabuľku Niké extraligy žien nájdete tu. Volejbalistky VK Pirane Brusno sa najbližšie predstavia opäť v domácej hale v Slovenskej Ľupči, kde už v utorok 22. februára o 18.00 h privítajú v rámci dohrávky 3. kola 2. časti Niké Extraligy žien UKF Nitra.