Volejbalistky VK Pirane Brusno sa v nedeľu 13. februára po vyše mesiaci predstavili na domácej palubovke v Slovenskej Ľupči, kde privítali majstrovskú Sláviu. Brusnianky sa v stretnutí 4. kola nadstavbovej časti ženskej extraligy mohli po prvýkrát od uvoľnenia opatrení oprieť aj o podporu svojich fanúšikov. Zo stretnutia, v ktorom Pirane zaknihovali prvú domácu prehru v sezóne, vám prinášame aj bohatú fotogalériu a pozápasové vyjadrenia.

Od úvodu zápasu, ktorý sa začal o 16.00 h, mali navrch Bratislavčanky, ktoré si v priebehu prvého setu vypracovali mierny náskok. Volejbalistky Brusna sa postupne dotiahli na súperky a po dvoch smečoch Lenky Kvasnovej vyrovnali na 14 – 14. Hráčky Slávie sa ale vzápätí vrátili do vedenia a pred záverom setu vyhrávali 17 – 22. Pirane ešte zdramatizovali prvé dejstvo, keď získali 5 z nasledujúcich 6 lôpt, pričom dva úspešné smeče predviedla kapitánka Danijela Nikić a po bloku a smeči Terezy Podhradskej platil stav 22 – 23. Po dvoch zlých servisoch na oboch stranách už Slávia dotiahla prvý set do víťazného konca, keď setbal premenila úspešným útokom Abby Spratt.

Začiatok druhého setu patril Slávii, ktorá sa ujala vedenia 2 – 6 a náskok na úrovni 4 až 6 bodov si udržiavala aj v nasledujúcom priebehu druhého dejstva. Náskok hostiek sa k záveru sady ešte navyšoval, keďže domáce kopili chyby na podaní a hoci Pirane dokázali znížiť na rozdiel 5 bodov (19 – 24), Bratislavčanky už zisk druhého setu spečatili. Volejbalistkám Brusna vyšiel vstup do tretieho setu, keď aj vďaka dvom esám Kvasnovej viedli 5 – 0 aj 8 – 1. Hráčky Slávie však postupne z náskoku domácich ukrajovali a dokonca otočili priebežný stav tretej sady na 13 – 15. Bratislavčanky v ďalšom priebehu dominovali a vybojovali si mečbal za stavu 19 – 24.

Pirane však nezložili zbrane a nasledujúcich 5 výmen patrilo im. Domáci tím držala v hre najmä Tereza Podhradská, ktorá sa v tejto pasáži prezentovala úspešným smečom aj dvomi blokmi, ktorými vyrovnala na 24 – 24. Koncovka tretieho setu tak bola poriadne dramatická. Brusnianky odvrátili aj vďaka smečom Sáry Dlhošovej ďalšie tri mečbaly súpera a po úspešnom útoku Michaely Kánovej mali k dispozícii setbal. Osud zápasu však zobrala do rúk Alexandra Fričová, ktorá smečom a dvomi blokmi spečatila víťazstvo Slávie Bratislava a zároveň aj prvú prehru VK Pirane Brusno na domácej palubovke v aktuálnej extraligovej sezóne.

Piraňám počas celého zápasu nevychádzal servis, keď v aute alebo sieti skončilo až 12 podaní domácich. Brusnianky síce súperky preblokovali (10 – 8), ale Slávistky boli presnejšie na smeči, pripísali si viac es a urobili menej chýb. Hráčka zápasu hosťujúceho družstva Alexandra Fričová bodovala najviac, keď si pripísala 19 bodov, z ktorých až 17 tvorili smeče. Na strane Brusna sa bodovo najviac darilo kapitánke Danijele Nikić, ktorá získala pre svoj tím 14 bodov (11 smečov). Hráčka zápasu Piraní Sára Dlhošová zaznamenala 9 bodov (8 smečov). Brusniankam po prehre v troch setoch so Sláviou naďalej patrí v tabuľke skupiny o 1. až 4. miesto v 2. časti Niké Extraligy žien 3. priečka.

Kristian Michailov, tréner VK Pirane pre svf.sk: „Prvá prehra na domácom ihrisku v tejto sezóne je skutočne bolestivá. Urobili sme až príliš veľa jednoduchých chýb. Vo viacerých situáciách v postavení sme nestáli tak, ako sme mali, čo spôsobilo slabú efektivitu našej hry v poli. Pridali sme k tomu aj individuálne chyby, ktoré nás stáli prvý a tretí set. Na druhej strane, gratulujem mojim zverenkyniam, že bojovali v koncovkách. Ťaháme negatívnu šnúru, ale len spoločne môžeme otočiť smer našich výsledkov. Čaká nás náročný program a všetko svoje sústredenie teraz zameriavame na dva zápasy proti Novému Mestu nad Váhom, ktoré nás čakajú v stredu a v sobotu.“

Lenka Kvasnová, univerzálka VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „Mali sme im čo vracať z posledného vzájomného zápasu v Bratislave. Boli sme na súpera pripravené, ale očividne to nestačilo. Súperky hrali dobre. My sme pokazili veľmi veľa servisov, čo nás stálo 3 body, ale ideme ďalej, máme pred sebou ťažké dva týždne, na ktoré sa sústredíme.“

Sára Dlhošová, smečiarka a hráčka zápasu VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „My sme čakali, že to bude ťažký súboj a vedeli sme, že Slávia sa len tak nevzdá, pretože v tejto sezóne sú naším rivalom. Súperky boli oveľa precíznejšie v jednoduchých situáciách. My sme úplne neplnili taktické pokyny a nerobili sme jednoduché veci tak, ako by sa malo.“

Tereza Podhradská, blokárka VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „Ja som sa na zápas tešila. Určite sme boli pripravené takticky, mali sme stanovené pokyny, radili sme si, ale najväčším kameňom úrazu bol servis, ale aj základné chyby na útoku a bloku.“

Michal Matušov, tréner VK Slávia EU Bratislava pre svf.sk: „Náš výkon bol odrazom tréningu z posledných dní, kde sme v útoku využili možnosti byť efektívni tak, ako sme si predstavovali. Videl som túžbu realizovať veci v obrannej fáze a v momente, keď to bolo najviac treba, nám to aj vyšlo.“

Niké Extraliga ženy – 2. časť – 4. kolo – nedeľa 13.02.2022 – S. Ľupča

VK Pirane Brusno – VK Slávia EU Bratislava 0:3

Sety: 23 – 25, 19 – 25, 28 – 30. Rozhodovali: Hrčka a Yurlov

Zostava VK Pirane Brusno a body: Kvasnová 11, S. Dlhošová 9, Nikić 14, Montero 4, Kánová 8, Podhradská 6, liberka: Sujová (Belisario 2, T. Dlhošová 0). Tréner: K. Michailov.

Zostava VK Slávia EU Bratislava a body: Spratt 7, Doluda 12, Piatukhova 6, Hašková 5, A. Fričová 19, Páneková 5, liberka: Magdinová (Földesiová 0, Palkovičová 4, Košíková 0, Kucserová 2). Tréner: M. Matušov.

Hráčky zápasu: Sára Dlhošová (VK Pirane Brusno) – Alexandra Fričová (VK Slávia EU Bratislava)

Analýza bodov: Útoky: 38 – 42. Esá: 6 – 10. Bloky: 10 – 8. Chyby súpera: 16 – 20

Aktuálnu tabuľku Niké extraligy žien nájdete tu. Volejbalistky VK Pirane Brusno sa najbližšie predstavia v stredu 16. februára od 19.00 h v rámci dohrávky 2. kola nadstavby o 1. až 4. miesto v Niké Extralige žien na palubovke Nového Mesta nad Váhom.