Fotografie vznikli za štyri hodiny, fotil ich z auta za jazdy a na mobil. Zachytil Banskú Bystricu tak, ako si ju asi bežný turista nezaznamená. „Nešpecifikujem čo je škaredé, čo je pekné,“ hovorí autor novej výstavy Juraj „jurius“ Výboch. 

URBAN2Úrady, budova niekdajšej Slovenky, sídliskové putiky. Aj to je súčasť novej výstavy URBANská Bystrica, ktorá sa nachádza v priestoroch historickej Radnice. Fotografie zachytávajú Bystričanom známe miesta, ale aj ošumelé kúty. V kombinácii s retro filtrami je niekedy ťažké uveriť tomu, že sa pozeráme na Banskú Bystricu súčastnosti. „Nešpecifikujem čo je škaredé, čo je pekné. To si povie divák, či sa mu moja tvorba alebo mesto ako také páči,“ hovorí autor výstavy Juraj „jurius“ Výboch.

Pre zachytenie atmosféry mesta si vybral netradičný prostriedok. Všetky fotografie nafotil na svoj chytrý telefón – smartphone. Na takýto štýl fotenia zatiaľ nezaznamenal negatívne reakcie. „Práveže veľa ľudí to zaujalo. Vo svete je bežná smartphonová fotografia. V súčastnosti sú smartphony na dosť dobrej úrovni, a keď si dá človek záležať, tie fotky môžu vyzerať,“ hovorí Jurius.

V tomto žánri by rád pokračoval. „Aj keď som fotograf a  päť rokov fotím na profesionálnu techniku, povedal som si, že tento žáner je zaujímavý a určite toto nie je moja posledná výstava mobilných fotografií,“ dodáva na záver autor výstavy URBANská Bystrica.

Netradičná výstava mala otvorenie v pondelok 6. októbra a potrvá do 17. októbra.