Futbalisti banskobystrickej Dukly sa už naplno venujú zimnej príprave na jarnú časť II. ligy, v ktorej tabuľke figurujú na pozícii lídra o skóre pred Dubnicou nad Váhom. Banskobystričania majú za sebou už dva prípravné zápasy, ktoré pre nich skončili dvoma prehrami. Tie však prišli so súpermi z najvyššej slovenskej súťaže.

Zimná príprava sa pre A-tím Dukly začala v pondelok, 13. januára a mimo prípravných zápasov prebieha hlavne na ihriskách v Kremničke a Radvani, bez domáceho zázemia, aké mal klub na Štiavničkách. „Prebiehať bude hlavne v domácich podmienkach a založená bude predovšetkým na prípravných zápasoch. Momentálne je naša infraštruktúra taká, aká je. Musíme hľadať domov na okolitých ihriskách. Do prípravy sa zapojili všetci hráči, ktorí absolvovali aj jesennú časť súťaže, keďže majú platné zmluvy,“ povedal za začiatku zimnej prípravy pre mfkdukla.sk funkcionár MFK Dukla Banská Bystrica Peter Krnáč.

Zverenci Stanislava Vargu majú za sebou dve prípravné stretnutia, pri čom v oboch prehrali s favoritom a nepodarilo sa im streliť gól. Prvý prípravný zápas odohrali futbalisti banskobystrickej Dukly po týždni tréningov v Zlatých Moravciach, kde sa stretli s domácim ViOnom, ktorému podľahli vysoko 0:8, pri čom v zostave Dukly sa objavili aj hráči, ktorí na jeseň nefigurovali na súpiske aktuálneho lídra II. ligy.

Do druhého prípravného zápasu v Senici nastúpila Dukla prakticky v plnej sile a s fortunaligistom zo Záhoria prehrávala po prvom polčase o dva góly. Domáci pridali po prestávke aj tretí presný zásah a hlavný tréner Dukly Stanislav Varga poslal do hry hráčov, ktorí bojujú o svoje miesto v A-tíme. Aj v treťom prípravnom stretnutí narazia Banskobystričania na súpera z najvyššej slovenskej súťaže, FC Nitra. Hráči Dukly nastúpia na tento duel po Zoborom už v sobotu, 1. februára o 15:00.

Zámer zmerať si sily z mužstvami z najvyššej súťaže odráža ambície klubu v jarnej časti. Pre ich naplnenie je určite dôležité posilniť a doplniť káder, ktorý momentálne aj vzhľadom na maródku nie je príliš široký. Dukla tak lovila v konkurenčných vodách a novou posilou lídra tabuľky sa stal 23-ročný kanonier Miladin Vujošević, ktorý pôsobil v minulej sezóne a aj na jeseň tohto ročníka v drese Dubnice nad Váhom, za ktorú sa dvakrát strelecky presadil aj proti Dukle v jesennej remíze 3:3 na Štiavničkách. Legionár z Čiernej Hory podpísal s klubom pod Urpínom dva a pol ročný kontrakt. „S Duklou chcem postúpiť do prvej ligy, to je asi náš hlavný cieľ. V Banskej Bystrici sa cítim výborne, veľmi sa mi tu páči a dôležité je, že mám okolo seba vynikajúcich hráčov,“ vyjadril sa odhodlane pre mfkdukla.sk Miladin Vujošević. Čerstvou informáciou je, že defenzívne rady banskobystričanov vystuží Ján Nosko, ktorý v sezóne 2013/2014 nastúpil v drese Dukly na 32 fortunaligových stretnutí.

Je známe, že MFK Dukla odohrá všetky jarné súťažné stretnutia mimo Banskej Bystrice, čo môže byť prekážkou v boji o postupovú, či barážovú pozíciu v tabuľke na konci sezóny. Šesť „domácich“ zápasov jarnej časti II. ligy odohrajú zverenci Stanislava Vargu vysoko pravdepodobne vo Zvolene. „V priebehu januára a februára máme za cieľ vykonať všetky administratívne úlohy, aby sme dostali od SFZ certifikát na odohranie súťažných stretnutí vo Zvolene,“ dodal na margo prechodného miesta domácich zápasov Dukly pre mfkdukla.sk funkcionár klubu Peter Krnáč.

Sumár odohraných prípravných zápasov

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Dukla Banská Bystrica 8:0 (5:0)

Góly: 16. Hrnčár, 17., 26. a 42. Kovaľ, 32. Ďubek (PK), 59. Asanovič, 73. Orávik, 89. Silvio.

Zostava MFK Dukla: Krejčí – Migaľa, Skydan, Prikryl, Jakubov – Holub, Willwéber, Bača,  Polievka – Tóth –  Vujošević. 2.polčas: Nôta – Migaľa, Skydan, Gaško, Savić – Hrudkay, Snitka, Willwéber, Dolný – Vaščák – Laksík

FK Senica – MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 29. Baumgartner (PK), 42. Totka, 58. Meliš.

Zostava MFK Dukla: Nôta – Migaľa (46. Skydan), Gaško, Prikryl, Savić – Dolný, Snitka, Willwéber, Polievka – Vaščák – Vujošević. Od 69.minúty: Nôta – Uhrinčať, Skydan, Gaško – Hrudkay, Snitka, Holub, Bača, Savić – Polievka – Laksík.

Program nasledujúcich prípravných zápasov

1. 2. Sobota 15:00:  FC Nitra – Dukla (Nitra)
5. 2. Streda 16:30: MŠK Novohrad Lučenec – Dukla (Lučenec)
8. 2. Sobota: 1.FC Tatran Prešov – Dukla (Ružomberok)
12. 2. Streda 11:30: FK Fotbal Třinec – Dukla (Třinec)
15. 2. Sobota 14:00: Dukla – FTC Fiľakovo (Zvolen)
19. 2. Streda: MFK Vítkovice – Dukla (Vítkovice)
22. 2. Sobota 14:00: Dukla – Veľké Ludince (Zvolen)
29. 2. Sobota 16:30: MŠK Žilina B – Dukla (Žilina)

Aktuálny káder MFK Dukla Banská Bystrica

Brankári: Július Nôta, Adam Krejčí ,Ján Ďurčo.

Obrancovia: Ján Nosko, Patrik Prikryl, Erik Gaško, Ľuboš Kupčík, Samuel Straka, Lukáš Migaľa, Patrik Vajda, Saša Savić.

Stredopoliari: Viktor Tóth, Martin Hrudkay, Matej Starší, Peter Kolláti, Gabriel Snitka, Róbert Polievka, Norbert Brodziansky, Gabriel Holub, Ľubomír Willwéber, Peter Bača (skúška, na hosť. v FK Rakytovce)

Útočníci: Blažej Vaščák, Lukáš Laksík, Jozef Dolný, Miladin Vujošević