Na netradičnom mieste, ale aj v netradičnom termíne, sa v okolí Banskej Bystrice v sobotu 7. septembra uskutočnil ďalší ročník cyklistického podujatia Merida Zelená stopa SNP.

Merida Zelená Stopa SNP 2013, Selce, 7.9.2013Cyklisti vymenili banskobystrické plážové kúpalisko za ihrisko v Selciach a Králický a Kordícky chotár za Starohorské vrchy v okolí obcí Baláže, Kalište a Šachtičky. Ešte väčšmi tak ožili lesy, ktoré pripomínajú udalosti spred 69 rokov, kedy bol tento región centrom Partizánskej republiky po potlačení hlavnej vlny Slovenského národného povstania.

Na štart trinásteho ročníka sa spolu postavilo viac než 320 pretekárov. Päťdesiat kilometrovú trasu cyklistického polmaratónu zvládol, v kategórii mužov od 19 do 39 rokov, najrýchlejšie známy a úspešný reprezentant CK Banská Bystrica Martin Haring s časom 2:13:06. Medzi ženami bola najrýchlejšia Košičanka Anna Mikelová. Na kratšej 30 kilometrovej trati bol s časom 1:26:42 najrýchlejší Filip Sklenárik z Enjoy the Ride Team, spomedzi žien to bola domáca pretekárka Zuzana Vojtášová. Kompletné výsledky sú k dispozícii na tejto stránke…  Novinkou tohto ročníka boli aj špeciálne skrátené preteky pre deti.

Podujatie usporiadalo OZ Biela stopa SNP v spolupráci s mestom Banská Bystrica, obcami Selce, Baláže a Banskobystrickou horskou službou 1999.