Štvrtkové otváracie stretnutie hokejového Slovakia Cupu medzi domácou reprezentáciou a Nemeckom bolo sviatkom pre všetkých fanúšikov tohto športu na strednom Slovensku. Veď doposiaľ nebývalo zvykom, aby sa hráči s dvojkrížom na hrudi v rámci súťažného zápasu preháňali po ľade banskobystrického zimného štadióna. Diváci na tribúnach sa za túto možnosť hráčom odvďačili ich zaplnením a celozápasovou dobrou atmosférou.

Slovensko – Nemecko 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Slovakia Cup 2015_40Góly: 1. Nagy (Jánošík, Viedenský), 28. L. Hudáček, 39. Sersen (L. Hudáček, Nagy), 42. Haščák (Sýkora, Mikuš) – 48. Krüger (Seidenberg, Pföderl)
Rozhodovali Baluška, Kubuš – Výleta, Korba pred 2720 divákmi.

Zostavy:
Slovensko: Lašák – Sersen, Jánošík, Ďaloga, Mikuš, Čerešňák, Graňák, Jaroš, Kozák – Réway, Viedenský, Nagy – Sýkora, Haščák, Tybor – Miklík, Lušňák, Dravecký – Vandas, Surový, Hudáček
Nemecko: Aus den Birken – Boyle, Sulzer, Baxmann, Krüger, Kohl, Müller, Krupp, Ebner – Ehliz, Hospelt, Plachta – Höfflin, Pletta, Seidenberg – Krämmer, Fauser, Möchel – Uvira, Weiss, Ohmann – Pföderl

Už po tridsiatich sekundách od úvodného buly potešil publikum bleskovým gólom Nagy, ktorý po prihrávke Sersena strelou spomedzi kruhou prestrelil nemeckého brankára Peilmeiera. Aj v ďalších minútach si Slováci udržiavali hernú prevahu a neprestajne hrozili rýchlymi útokmi, ako tomu bolo v prípade individuálnej akcie Révaya a nepresnej strely Surového. V závere úvodného dejstva inkasoval nepríjemný úder hokejkou do tváre Kozák a musel sa porúčať do šatní. Nemecký reprezentant Pietta bol za tento faul odmenený štyrmi trestnými minútami.

Slovakia Cup 2015_32V dvadsiatej druhej minúte počas pretrvávajúcej presilovej hry domáceho tímu zahodil vynikajúcu príležitosť na skórovanie Mikuš, ktorý sa ocitol osamotený pred Peilmeierom. Úspešnejší už bol v dvadsiatej ôsmej minúte banskobystrickým fanúšikom dobre známy Hudáček, ktorý využil chybu jedného z nemeckých obrancov a po bekhendovej kľučke zvýšil náskok Slovenska na rozdiel dvoch gólov. V tridsiatej štvrtej minúte sa mohol domácim divákom predviesť banskobystrický rodák Surový, no v dobrej šanci počas hry v početnej výhode nenamieril presne. Presilovku využili bielo-modrí minútu pred koncom druhej dvadsaťminútovky, keď strelu Sersena od modrej čiary zastavila až sieť za chrbtom nemeckého gólmana.

Po necelých dvoch minútach posledného dejstva bolo o víťazovi rozhodnuté. Niekdajší  miláčik banskobystrického publika Sýkora predviedol svoje šikovné ruky a z pravej strany sa dostal až pred Peilmeiera, ktorý síce jeho strelu ešte dokázal vyraziť, no pohotový Haščák okamžite upratal odrazený puk do nemeckej bránky – 4:0. Čestný úspech hostí zaznamenal v štyridsiatej ôsmej minúte Krueger, ktorý využil skutočnosť, že Lašák mal po predchádzajúcej skrumáži zakrytý výhľad. Do konca duelu si Slováci vytvorili ešte niekoľko dobrých príležitostí, pričom sa prezentovali viacerými peknými akciami, no skóre sa do záverečnej sirény nezmenilo. Na záver si domáci reprezentanti mohli pod Urpínom vychutnať ovácie vypredaného zimného štadióna.