V noci z utorka na stredu sa neznámy páchateľ vlámal do kancelárie reštaurácie na Námestí Š. Moysesa v Banskej Bystrici. Odniesol si odtiaľ trezor, v ktorom sa nachádzala finančná hotovosť či stravné lístky.

Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže. Neznámy páchateľ sa v stredu, čase medzi 00.50 až 5.45 hodinou, vlámal do kancelárie reštaurácie na Námestí Š. Moysesa v Banskej Bystrici.

Vylomil viacero dverí a z kancelárie na poschodí ukradol ťažký kovový trezor, v ktorom sa nachádzala finančná hotovosť a stravné lístky. Majiteľovi reštaurácie spôsobil škodu krádežou vo výške minimálne 6.700 eur a škodu poškodením dverí a dreveného schodišťa v doposiaľ nezistenej výške.

Na mieste činu polícia zaistila stopy a po páchateľovi intenzívne pátra. O pomoc pri vyšetrovaní tohto zločinu žiadajú aj verejnosť. Ak v uvedenom čase v okolí reštaurácie na uvedenej ulici zaregistrovali pohyb podozrivých osôb alebo motorového vozidla, polícia prosí o oznámenie takýchto informácií na čísle 158. Páchateľom hrozí za tento skutok trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.