V sviatočný prvomájový pondelok sa na Národnom atletickom štadióne na Štiavničkách konal Deň otvorených dverí Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica.

Národný atletický štadión na Štiavničkách v Banskej Bystrici žil športom naozaj naplno. O všetky stanovištia na atletickej dráhe bol veľký záujem. Pestrú paletu športov si vyskúšali najmä deti. Samozrejme, nechýbali ani významní a úspešní športovci Vojenského športového centra Dukla a ich autogramiáda. Pre návštevníkov boli pripravené aj ukážky Ozbrojených síl slovenskej republiky. O svoje pocity a dojmy z Dňa otvorených dverí sa priamo na mieste počas jeho konania podelil riaditeľ Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica a olympijsky víťaz Matej Tóth. Viac už v krátkom rozhovore…

Ako hodnotíte Deň otvorených dverí VŠC Dukla?

Veľmi sa z neho teším, pretože už niekoľko rokov robíme Deň otvorených dverí, ale tento je zatiaľ najúspešnejší. Je tu najviac ľudí, máme tu veľa športovcov, decká si môžu vyskúšať veľa športov. Prišli sem celé rodinky, takže je to úžasná emócia a veľmi sa z toho tešíme.

Prečo bol práve tohtoročný DOD najúspešnejší?

Presunuli sme termín. Prvýkrát ho robíme prvého mája. Chceli sme nadviazať aj na akcie, ktoré sa konajú tu v okolí, či už stretnutie veteránov, ale aj ďalšie mestské podujatia. A tak štatisticky nám vychádza, že počasie by tiež mohlo byť dobré, tak sme do toho išli a myslím si, že to bola dobrá voľba. Mohli sme to poskytnúť naozaj pre celé rodiny.

Čo všetko si tu môžu návštevníci vyskúšať?

V podstate takmer všetky športy, ktoré na Dukle sú. U nás je to 27 športov, ktoré zastrešujeme. Takže rôzne atletické disciplíny – skok do diaľky, chôdza, prekážky, šprinty či hod oštepom alebo raketkou. Takisto tu máme džudo, skialpinizmus, sane, skoky na lyžiach, biatlon, karate, kickbox, streľbu, vzpieranie, plávanie… Neviem, kde by som mohol pokračovať. Máme tu napríklad aj laserové zbrane. Takže naozaj, všetky športy rôznymi spôsobmi, či už je to nejaká propagačná aktivita, alebo si vyskúšať samotný šport. Návštevníci sa môžu stretnúť so športovcami, ktorí boli k dispozícii aj na autogramiáde.

Veľkým lákadlom je zrejme už len samotný zrekonštruovaný štadión…

Určite áno. Návštevníci si môžu pozrieť našu infraštruktúru, teda to, čo bežne nevidia. Väčšinou môžu byť len v hľadisku na tribúne, ale málokedy sa môžu dostať na plochu a pozrieť si útroby. Budeme pokračovať ďalej. Aj pre tých, ktorí nestihli prísť, Deň otvorených dverí Dukly budeme určite organizovať aj takto o rok, všetci ste pozvaní.