Stretnutie Generácií Veterán klubu Banská Bystrica aj tento rok zahájilo sezónu pre majiteľov historických áut a motocyklov. Tie viacerí aj niekoľko desaťročí stále udržujú v pojazdnom stave.

Stretnutie generacii veterany auta motorky Banska Bystrica 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.
Stretnutie generacii veterany auta motorky Banska Bystrica 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.

Dvadsiaty šiesty ročník podujatia, podobne ako v uplynulých rokoch, začal v piatok 1. mája v dopoludňajších hodinách na parkovisku na Štiavničkách. Organizátori tento rok, okrem statickej ukážky vozidiel zúčastnených, pripravili aj ukážky jazdy cez prekážky na trialových motocykloch. Program účastníkov zrazu pokračoval popoludní jazdou na Poniky a neskôr do Seliec, kde program tohtoročného Stretnutia Generácií vyvrcholil.

Ďalšia možnosť vychutnať si pohľad na unikátne automobily a motocykle bude na tradičnom obľúbenom podujatí Stretnutie veteránov a ostatných motoriek vo Vlkanovej, ktoré sa uskutoční už o týždeň, v sobotu 9. mája. Program vo Vlkanovej začne od 10-tej hodiny, okolo 13.30 h majú účastníci naplánovanú jazdu na Námestie SNP v Banskej Bystrici. V samotnej Vlkanovej je potom naplánovaný aj bohatý kultúrny program, v ktorom vystúpia René Lacko a Downtown band, revival kapely Kabátu a Roxette a večer o 21.30 Peter Nagy a Indigo.