Uplynulé sobotné popoludnie prinieslo zaujímavú konfrontáciu futbalistov a fustalistov Banskej Bystrice v športovej hale na Štiavničkách. Okrem samotného zápasu si mohli diváci užiť aj sprievodný program.

Samotnému exhibičnému stretnutiu predchádzal súboj mládežníckych mužstiev oboch celkov, ktorý skončil nerozhodne po remíze 2:2. O 15:00 h už prišiel na rad hlavný zápas a obe mužstvá naň nastupovali v dobrej nálade, keďže Dukla sa stala jesenným majstrom II. ligy o skóre pred Dubnicou nad Váhom a futsalisti MIBY si v dôležitom súboji s Levicami vybojovali 3. miesto po základnej časti. Sedmička hráčov Dukly v zložení Krejčí, Gaško, Hrudkay, Môcik, Starší, Snitka, Savić bola od úvodu v koncovke presnejšia a vypracovala si náskok, ktorý už do konca stretnutia nepustila. Zápas mal na exhibičné stretnutie dobré tempo a obe mužstvá predviedli množstvo oku lahodiacich akcií, ktoré prítomní diváci ocenili.

Futbalisti Dukly viedli po prvom polčase 4:1 a do konca stretnutia výsledok ešte prikrášlili na konečných 8:3, ale fustalisti MIBY sa nemajú za čo hanbiť, keďže podali dobrý výkon, akurát boli menej efektívni v koncovke. Po zápase nasledovala Šestka, súťaž do ktorej sa mohol ktokoľvek zapojiť a súťažiť v kope na brankára v hádzanárskej bráne zo vzdialenosti 6 metrov. Nechýbala ani tombola a dražba dresu Mareka Hamšíka, ktorej výťažok poputuje na charitatívne účely. Išlo teda o vydarenú akciu pre priaznivcov futbalu a nie je vylúčené, že v budúcnosti uvidíme aj odvetný súboj futbalistov a fustalistov Banskej Bystrice.

MIBA Banská Bystrica – MFK Dukla Banská Bystrica 3:8 (1:4)