Zverenci trénerského dua Bačo-Majling nastúpili v stretnutí 4. kola nadstavbovej časti súťaže v športovej hale na Štiavničkách proti druhému tímu tabuľky – MŠK Žilina. So šošonmi sa stretli v aktuálnom súťažnom ročníku trikrát a vydolovali zatiaľ len jeden bod za remízu 4:4.

Od začiatku stretnutia zvolili domáci diametrálne odlišnú taktiku, než v našich posledných dvoch dueloch v Žiline. Súperovi nedali dýchať a deväť minút po úvodnom výkope sa presadili ako prví, keď parádnu fazónu prejavil ďalším gólom Mikulišin, ktorého našiel Rafanides. O minútu sme po ďalšom zisku lopty viedli o dva zásahy. Prvým gólom v sezóne sa prezentoval Kuruc. Zahanbiť sa nenechalo ani strelecké eso Kyjovský, ktorý v 14. minúte priblížil víťazstvo Banskej Bystrice tretím gólom. No futsal sa, žiaľ, nehrá len pätnásť minút.  Za tri minúty sa súper vyhrabal z diery a vyrovnal po dvoch góloch Ostráka a jedným zásahom Gábora stav na 3:3.

V druhom polčase sa Banskobystričania snažili nadviazať na skvelých úvodných pätnásť minút a hoci herne  sa prejavovali dobre, gól nie a nie padnúť. Žiaľ, opäť to bol súper, ktorý tri minúty pred koncom zápasu zmrazil MIBU gólom Štrbáka. Následná powerplay už gól nepriniesla a tak Banská Bystrica predĺžila sériu prehier so žltozelenými na tri zápasy.

Varta futsal liga – nadstava 1 – 4 – 5. kolo

MIBA Banská Bystrica – MŠK Žilina futsal 3:4 (3:3)

Góly: 9. Mikulišin, 10. Kuruc, 14. Kyjovský – 17. a 18. Ostrák, 19. Gábor, 37. Štrbák. ŽK: 17. Zaťovič (MŠK Žilina futsal). Zápas sledovalo 100 divákov.

Najbližšie sa Banskobystričania predstavia v piatok 21. februára o 20.00 hod na domácej palubovke, tentokrát proti opačnej strane Žiliny, čiernožltému Makroteamu v športovej hale v Badíne.

Tabuľka Varta futsal ligy 2019/20 nadstavby o 1-4 miesto po 4. kole

1. Mimel Lučenec 16 15 1 0 141:47 46
2. MŠK Žilina FUTSAL 16 12 1 3 105:47 37
3. MIBA Banská Bystrica 16 8 2 6 73:55 26
4. ŠK Makroteam Žilina 16 6 0 10 89:101 18