Tisíce ľudí si v sobotu našlo cestu na banskobystrické Námestie Slobody. Prilákalo ich dobré jedlo, bohatý program, ale samozrejme aj hokej. Večer program ukončilo jedinečné predstavenie Mareka Ťapáka a SĽUK-u – Tanec medzi črepinami.

Ustanovujúci slovenský rekord v jedení grilovaných kurčiat na čas

Spoločnosť HYZA pripravila v spolupráci s organizátormi pokus o slovenský rekord v jedení kurčiat z produkcie tohto domáceho producenta hydiny. Cieľom bolo počas troch minút zjesť čo najviac grilovaného kuraťa. Najlepším jedákom grilovaných kurčiat sa stal Ľubomír Štubňa, ktorý za určený čas troch minút objedol celkovo 331 gramov čistého kuracieho mäsa. Z rúk najrýchlejšieho muža planéty nad 65 rokov – bežca Vladimíra Výbošťoka, si odniesol aj certifikát o svojom Slovenskom rekorde.

Najlepšie grilujú v Restorant Mediteran

Tretie miesto v súťaži o najlepšiu grilovanú baraninu a jahňacinu obsadila reštaurácia Červený Rak, druhé miesto Salaš Zbojská a víťazom sa stala reštaurácia Restorant Mediteran.

Hlavná kategória – najlepšie banskobystrické rebierko, sa na treťom mieste umiestnila reštaurácia Červený Rak, na druhom mieste Barumka a víťazom sa opäť stal Restorant Mediteran. Šéfkuchár reštaurácie sídliacej na plavárni Štiavničky Dragan Jovič, pochádzajúci zo srbského Leskovaca, za dvojnásobné víťazstvo poďakoval tímu svojej reštaurácie.

O víťazoch týchto súťaží rozhodovala odborná porota v zložení Jaroslav Žídek, Vojtech Artz a primátor Banskej Bystrice Peter Gogola. Verejnosť počas celého festivalu, až do nedele, vyberá reštauráciu, v ktorej každému chutilo najviac. Cena verejnosti bude udelená v nedeľu.

Hokej na veľkoplošnej obrazovke aj v nedeľu večer!

Odbilo 17.30 h a na Námestí Slobody sa usadilo niekoľko tisíc ľudí k sledovaniu semifinálového zápasu Majstrovstiev sveta v hokeji. Slovenskí hokejoví reprezentanti na radosť aj banskobystrického Námestia Slobody zvíťazili na Čechmi a postúpili do zajtrajšieho finále. Mestu a organizátorom tak pribudla povinnosť, zabezpečiť veľkoplošnú obrazovku aj na ďalší večer, nakoľko v čase finále (od 19.30 h) už malo byť po Grilliade a obrazovka i pódium sa už mali rozoberať. Mesto bude musieť vyčleniť približne dve tisíc eur, aby pódium s obrazovkou zostalo na svojom mieste o pol dňa dlhšie: “Operatívne som telefonoval prednostovi Mestského úradu, aby zistil, z akej kapitoly rozpočtu môžeme tieto prostriedky nájsť. Bolo by nelogické to týmto ľuďom zajtra zobrať. Ak by sa prostriedky aj nenašli, myslím si, že spoločne s podnikateľmi by sme to dokázali v každom prípade zabezpečiť,” uviedol pre BBonline.sk len pár minút po skončení semifinálového zápasu primátor Peter Gogola.

Zajtrajšia Grilliada štartuje opäť od jedenástej hodiny dopoludnia a pripravených je množstvo aktivít najmä pre deti v rámci Dňa rodiny. Napriek pôvodným plánom tak potrvá až do nedeľňajšej noci.

Viac podrobností o Grilliade 2012 nájdete v našom veľkom prehľade podujatia… Odfotili ste sa pri fotostene spoločnosti HYZA a portálu BBonline.sk? Svoju fotku nájdete tu…