Aj keď sa v sobotu na Banskobystričanov slnko neusmievalo, tí mali dôvodov na úsmev dosť. Výber hudobných headlinerov na tohtoročné Dni mesta totiž organizátorom vyšiel na jednotku. V piatok zaplnil centrum mesta srbský orcherster Bobana a Marka Markovičovcov, v sobotu večer sa prišlo opäť plné Námestie SNP pozrieť domácu Original Dixie band, na nemeckých, aj keď na ruskú nôtu hrajúcich –  Cosmonautix (foto) i slovenskú ska & reggae formáciu Polemic.

Program na hlavnom pódiu však prebiehal už od rána (dopoludňajšiu časť sme vám priblížili v tomto článku…) a popoludní sa na scénu dostali aj viaceré miestne kapely ako Rock Reunion, Švepes či Slovak Tango. Večer však už patril spomenutým hlavným lákadlám programu.

Posledný deň 354. Radvanského jarmoku a Dní mesta – nedeľa, bude venovaná folklóru. Ráno opäť mesto prebudí dychová hudba, tentokrát banskobystrický Cementón a potom už budú návštevníci mesta po zvyšok dopoludnia svedkami 4. ročníka medzinárodného detského folklórneho festivalu Na baňu klopajú, kde okrem domácich folklórnych súborov vystúpia aj malí folkloristi z Čiech, Poľska a Srbska. Folklórny súbor Mladosť oslávi svoju päťdesiatku a od 13.30 h vyvrcholí kultúrny program tohtoročných mestských slávností vystúpením neopakovateľného Vrchárskeho orchestra Juraja Pecníka. Oficiálne ukončenie Dní mesta je naplánované na 15.00 h.