Uplynulý sobotu sa na Žltých pieskoch v Banskej Bystrici konali Medzinárodné majstrovstvá Slovenska mládeže a preteky veteránov v skoku na lyžiach. Návštevníkov neodradilo ani sychravé a nepriaznivé počasie.

Pretekári sa stretli z krajín Slovenska, Poľska a Čiech. Súťaže sa zúčastnilo cez 100 pretekárov. Majstrovstvá odštartovali od 10.30 hod skokmi na lyžiach. O prvé miesto bojovalo 80 súťažiacich. Skoky obsahovali osem kategórii. Najmladším pretekárom bol trojročný Zian Zelenčík. Prvé miesta zo slovenského výberu obsadila Zara Zelenčík v kategórii žiačky 2011-2008 a René Štefanovie z kategórie Veteránov. Ďalej Slováci obsadili dve druhé miesta a tri tretie priečky.

Po dokončení skokanskej časti sa začala súťaž v Severskej kombinácii. V tomto preteku súťažilo 31 lyžiarov. Súťaž obsahovala šesť vekových kategórií. Slováci sa na prvom mieste umiestnili dvakrát, a to zásluhou Zary Zelenčíkove a Tamary Mesíkovej. K tomu pridali naši reprezentanti dve strieborné a jednu bronzovú medailu.

„S priebehom akcie sme spokojní. Návštevnosť bola približne 200 ľudí, čo je z roka na rok viac. Súťaž sa navyše zaobišla bez vážnejších zranení,“ zhodnotil priebeh podujatia jeden z organizátorov Peter Seget.