Majitelia veteránov, či už motoriek alebo automobilov, sa aj tento rok stretli vo Vlkanovej pri Banskej Bystrici. V sobotu sa tam uskutočnil už 8. ročník Stretnutia veteránov a ostatných motoriek.

Podujatie každoročne láka nielen priaznivcov motorizmu, ale aj mnohých záujemcov o dobrú zábavu. Veď organizátori aj tento rok pripravili program pre „najmenších motorkárov“, tých starších potešili pripravené stánky s občerstvením a pohľad na rozličnú techniku na dvoch či štyroch kolesách.

Nechýbali súťaže pre motoristov a rozličné ukážky, vrátane napríklad tanca motoriek, ale tiež sprievodný hudobný program. Popoludní účastníci absolvovali tiež každoročnú spoločnú jazdu. Tento rok prešli okolitými obcami na trase Hronsek, Veľká Lúka, Sliač, Badín, Rakytovce a späť do Vlkanovej.

Popoludní potom nasledovali aj hudobné vystúpenia, o ktoré sa postarali kapela Marlett či Paľo Drapák so skupinou. Nechýbala tombola a na večer organizátori z Veterán klubu Vlkanová pripravili aj koncert českej skupiny The RockSet, ktorá sa sama označuje za „najvernejšiu Roxette tribute band v Európe“.