Starší chodec prišiel o život pri stredajšej nehode v Uľanke. Na trojkráľový večer sa mu stal osudným prechod cez cestu. Samému mu však na oblečení chýbali reflexné prvky.

DSC_0019Banskobystrická polícia vyšetruje dopravnú nehodu, pri ktorej prišiel o život chodec. Dopravná nehoda sa stala v stredu (6.1.) o 17.50 hodine, na 4-pruhovej ceste I/59 v katastri obce Uľanka.

„Tridsaťročný vodič z Banskej Bystrice, viedol osobné motorové vozidlo Škoda Superb v smere od obce Donovaly na Banskú Bystricu, pričom v pravom jazdnom pruhu, prednou časťou vozidla v oblasti priechodu pre chodcov z doposiaľ nezistených príčin zrazil 67-ročného chodca z Uľanky, ktorý sa pohyboval po vozovke doposiaľ neznámym smerom,“ uvádza hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

U vodiča nebolo zistené požitie alkoholu. Chodec po prevoze do nemocnice svojim vnútorným poraneniam podľahol. U chodca bola nariadená súdna pitva. Škoda na vozidle je odhadnutá na 2 500 eur. Poverený príslušník začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Na zistenie príčiny a miery zavinenia, priberie polícia do vyšetrovania aj znalca z odboru cestnej dopravy.

Pomôcť mohli reflexné prvky

Polícia ale upozorňuje na fakt, že ani tento chodec nebol označený reflexnými prvkami. „Preto opäť vyzývame chodcov, aby používali reflexné prvky, rešpektovali pravidlá cestnej premávky a správali sa na ceste disciplinovane. Taktiež vyzývame všetkých ostatných účastníkov cestnej premávky, aby rešpektovali prítomnosť chodcov v cestnej premávke a svojou predvídavosťou predišli možnej kolízii s nimi,“ dodáva krajská policajná hovorkyňa.

Chodcom môže byť za nerešpektovanie pravidiel cestnej premávky uložená bloková pokuta až do výšky 50 eur.