BBonline.sk (foto: Maroš Búrik), BBHbÚ | 30.4.2018

Posledný aprílový víkend sa presunuli zápasy našej hokejbalovej súťaže z haly B na hlavnú plochu na zimný štadión. Prinášame sumár 9. kola aj s fotogalériou.

1. BBHbL – 9. kolo

Hbk Spartans vs. Hbk Worms 7:2 (1:1, 2:1, 4:0)

Strely na bránu: 48:12. Vylúčenia: 3:1. Hviezdy zápasu: Gutmann – Čupka.

Góly: Gutmann 3, Kašpar, Franko, Škropek, Záhoran – Čupka 2

Worms potrebujú výhru ako soľ a veľkú šancu im ponúkli Spartans, ktorým vďaka zraneniam nastúpil do brány až ich tretí brankár Lucia Syč-Kriváňová. Worms viedli v zápase zásluhou dvoch gólov Čupku 2:1. Zvrat v zápase prišiel na konci druhej tretiny, keď Kašpar s Gutmannom otočili na 3:2. V tretej tretine Worms pôsobili odovzdane a aj napriek ponúknutej presilovej hre o dvoch hráčov nedokázali už z výsledkom nič spraviť a pripisujú si piatu prehru v rade a naďalej hľadajú svoju formu s poslednej sezóny.

Hbk Paluba ZH vs. Hbk Tigers 12:2 (1:0, 4:1, 7:1)

Strely na bránu: 24:11. Vylúčenia: 1:2. Hviezdy zápasu: Lunter – Búrik.

Góly: Lunter 4, Škopík 2, Milčík 2, Strohner 2, Miškovský, Heckl – Plavucha, Búrik

Favorit zápasu Paluba potvrdil svoje postavenie a aj napriek slabšej účasti nedal Tigrom šancu. Po prvej oťukávacej tretine sa mašinéria Paluby rozbehla a skúsení hráči nemali problém nastrieľať za chrbát Janicovej dvanásť kúskov. Tigers sa s Palubou stretli prvýkrát a je to pre nich veľká skúsenosť aj napriek prehre.

Hbk Autos vs. Hbk Serafins Eagles 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Strely na bránu: 37:8. Vylúčenia: 1:1. Hviezdy zápasu: Pohanka – Števák.

Góly: Pohanka 2, Blazsek, Žiak, Halama – Kochlic, Mišák

Posilnený Autos nenechali nič na náhodu a začali zápas veľkým tlakom. Brankár Serafins Števák odolával do šiestej minúty, keď ho prekonal Blazsek a vzápätí Žiak. Autos pokračovali v tlaku aj v druhej tretine, keď vyslali na súpera 17 striel, do brány však prešla len jedna. Pohanka dvoma gólmi v tretej tretine zvyšoval na 5:0 a Liptáci na konci už len korigovali stav.

Hbk Foresters vs. Hbk Demons Hliník nad Hronom 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Strely na bránu: 20:14. Vylúčenia: 4:3. Hviezdy zápasu: Maruš – Kršiak.

Góly: Matruš, Magdolen – Kršiak

Futbalovým výsledkom sa skončil zápas drevorubačov s démonmi. Vedenia sa ujali Foresters gólom rychlonohého Martuša v piatej minúte. Tesne pred koncom prvej tretiny vyrovnával Kršiak. Víťazný gól bol tak Magdolenov v druhej tretine, pretože v tretej už nedokázal ani jeden tím prekonať súperovho brankára.

Hbk Stars vs. Hbk Kremnica Wolves 0:12 (0:1, 0:4, 0:7)

Strely na bránu: 10:37. Vylúčenia: 1:1. Hviezdy zápasu: Molnár – Reichman.

Góly: Reichman 3, Mičinec 2, Schwarz 2, Rajchman, Rozinaj, Hogh, Bitava, Dubravský

Zápas bol celý čas v réžii vlkov. Stars dokázali odolávať len prvú tretinu, aj tú však prehrali 0:1. Kremničania pokračovali v tlaku a postupne zvyšovali náskok a jednoznačne potvrdili rolu favorita.

Hbk Viking Wariors vs. Hbk Panthers 3:2 po s.n. (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0)

Strely na bránu: 10:24. Vylúčenia: 0:2. Hviezdy zápasu: Daxner – Ďuriš.

Góly: Slašťan, Šufliansky – Ďuriš, Hrvoľ

Rozbehnutých Panterov zastavili Vikingovia. Panthers po dvoch víťazstvách v rade boli pri chuti avšak zastavili sa na skvele chytajúcom Daxnerovi. Vikingovia sa ujali vedenia v prvej tretine gólom Slašťana. V druhej tretine sa ujali Panthers vedenia gólmi Ďuriša a Hrvoľa, v druhej tretine vyrovnával za vikingov Šufliansky. V tretej tretine mali na vrch Panthers ale gól už nepadol žiadny a išlo sa do samostatných nájazdov v ktorých bol úspešný len Peter Oravkin a zariadil tak dva body pre svoj tím.

Zápas kola:

Hbk Cocra Radvaň vs. Hbk Sparta Sekier 11:2 (5:0, 4:0, 2:2)

Strely na bránu: 43:34. Vylúčenia: 0:1. Hviezdy zápasu: Gašpar – Trnka.

Góly: Gašpar 6, Puškár 2, Babic, Petro, Srnka – Trnka 2

V zápase kola sa prvýkrát stretol bystrický majster Cocra s aktuálnym víťazom Zvolenskej ligy Spartou Sekier. Aj napriek slabšej účasti Zvolenčanov oba tímy predvádzali pekný hokejbal. Cocra začala svojím povestným tlakom hneď z úvodu a nastrieľala za Brezániho chrbát päť kúskov a vytvorila si tak pohodlný odstup. V druhej tretine sa hra čo sa počtu striel vyrovnala ale brankár Snitka Cocru podržal a jeho spoluhráči pridali ďalšie štyri góly. V tretej tretine sa gólovo presadili Sparťania, čo však na zvrat v zápase nestačilo. Banskobystričania si tak berú cenné tri body.

Povedali po zápase:

Juraj Petro (Cocra): “Na zápas sme sa tešili, keďže sa nás Sparta chystala poraziť. Bohužiaľ, neprišli v plnej zostave a tak sme zápas v pohode vyhrali. Od začiatku sme hru kontrolovali a dali rýchle góly. Mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom, lenže keď už bolo rozhodnuté, zbytočne veľa akcií prekombinovali. Verím, že na ďalší zápas so Spartou sa zídu v plnej sile a bude to super hokejbal a hlavne fairplay, tak ako bol dnes, kde bolo len jedno vylúčenie. Musím pochváliť brankára Snitku, ktorý pochytal veľa striel a takisto aj súperovho brankára.”

Radoslav Koreň (Sparta Sekier): “Mali sme malú účasť. Chalani boli na turnaji, poniektorým sa nedalo, no o Sparte je známe, že hráme za každých okolností a nevyhovárame sa na nič. V rozpise nám vyšla Cocra a je to jeden z ašpirantov na titul. Prvá tretina v podstate rozhodla. Hľadali  sme sa, robili sme chyby. Na to, že nás bolo tak málo, ten zápas sme odohrali so cťou a aspoň tretia tretina už bola od nás ako tak. Cocre gratulujem a teším sa na odvetu.”