V sobotu, 1. júna sa v Selciach konal tradičný Kutliarsky deň, ktorý na tamojšie futbalové ihrisko prilákal množstvo návštevníkov. Aj tento rok sa podujatie nieslo v znamení skvelej atmosféry, vône držkového guláša a bohatého kultúrneho programu.

Selčiansky Kutliarsky deň, so svojou 16-ročnou tradíciou, opäť dokázal, prečo je taký obľúbený. Súťaž vo varení tradičného kutlového – držkového guláša, pritiahla až 20 dvojčlenných družstiev, ktoré sa snažili navariť tú najchutnejšiu pochúťku. Celkovo sa navarili desiatky listrov guláša, ktorý následne ochutnala odborná porota.

Kým sa varili guláše, návštevníci si mohli užívať bohatý kultúrny program. Podujatie otvorili o 11.00 h Svrčinovci so svojimi fujarami. Následne vystúpili detské folklórne súbory Vánok a Prvosienka, ktoré rozžiarili tváre malých aj veľkých divákov. O 14.00 h nastal čas koštovania a hodnotenia gulášov, po ktorom bola o 15.00 h odovzdaná Putovná varecha MOPPD (Mikroregiónu Pod Panským Dielom).

Poobede pokračoval program vystúpením Folklórneho súboru Podpoľanec, nasledovaným koncertom skvelého gitaristu Dávida Bílka. Dievčatá z KDANCE zatancovali a zábavu uzatvorila skupina Ščamba. Večer vyvrcholil TwentyFive Expres Party s DJ Pepe, ktorý namiešal najväčšie party hity všetkých čias a udržal návštevníkov v tanečnom rytme až do neskorých hodín.

Organizátori nezabudli ani na deti, pre ktoré boli pripravené skákacie nafukovacie hrady, maľovanie na tvár, tvorivé dielne a viazanie copíkov. Remeselnícke stánky a tradičné maškrty ako cukrová vata, medovníky a trdelník dotvárali atmosféru podujatia, ktoré až v závere poznačil aj dážď, ale na pohode návštevníkov už nič neubral.