V utorok a v stredu bolo na programe druhé kolo Slovnaft Cupu. Do neho zasiahli aj šiesti zástupcovia nášho regiónu. Z postupu do ďalších bojov sa teší polovica z nich. Na konci článku nájdete aj fotogalériu zo zápasu Šalková – Dunajská Lužná.

Utorok 9. august

1. FK Svidník vs. ŽP Šport Podbrezová 0:5 (0:2)

Góly: 16. a 20. Bernadina, 55. a 88. Kochan, 81. Breznaník

Futbalisti Podbrezovej dali šancu v pohári viacerým hráčom z lavičky. Na ich hre to ale badať nebolo. Už v 16. minúte sa dostali do vedenie zásluhou Bernadinu. Ten istý hráč o necelé štyri minúty prekonal domáceho gólmana Vincléra po druhýkrát a železiari smerovali k povinnej výhre. Hosťujúci fortunaligista si svoj náskok bez problémov udržiaval a v druhej časti pridal ešte tri zásahy zásluhou striedajúceho Breznaníka a ďalšieho dvojgólového strelca Mateja Kochana. Podbrezová tak dokráčala na ihrisku treťoligistu zo Svidníka k pohodlnej výhre 5:0 a postupuje ďalej. V treťom kole pocestuje do Jasenova.

Streda 10. august

TJ Sokol Medzibrod vs. FC Lokomotíva Košice 1:4 (1:1)

Góly: 33. Belko – 12. Chmelo, 66. Jano, 73. Gáll, 76. Kamenec

Zástupca nášho regiónu Medzibrod privítal na svojom ihrisku druholigistu Lokomotívu Košice. Hosťujúci favorit vstúpil do duelu aktívnejšie a v 12. minúte po góle Rastislava Chmela otvoril skóre. Domáci Sokol ale bojoval a do polčasu stihol ešte vyrovnať, keď sa v 33. minúte presadil Belko. Košický tréner Branislav Sokoli poslal po polčase na ihrisku dvoch nových hráčov, čím chcel oživiť hru svojich zverencov. Remízový stav ale trval až do 66. minúty, kedy Róbert Jano prestrelil brankára Vaníka a poslal Lokomotívu opäť do vedenia. Hostí gól nakopol a v priebehu ďalších desiatich minút pridali ešte dva presné zásahy. Po góloch Gálla a Kamenca sa tak z výhry 4:1 a postupu do tretieho kola Slovnaft Cupu tešia hráči Košíc.

OFK 1950 Priechod vs. OFK Teplička nad Váhom 0:6 (0:2)

Góly: 43. Šinkovkin vl., 44. a  63. Kapusniak, 65. a 74. Tomanica, 85. Hruboš

Po výhre nad Veľkým Krtíšom privítali v druhom kole pohára futbalisti Priechodu treťoligovú Tepličku nad Váhom. Obidve mužstvá vstúpili do svojich súťaží prehrami a preto práve v Slovnaft Cupe sa chceli nakopnúť na víťaznú vlnu. Hosťujúci favorit udával tempo počas celého zápasu, no v úvodnej štyridsatminútovke si až na jednu väčšiu šancu nevypracoval žiadnu gólovú príležitosť. Domáci odolávali, no nešťastne inkasovali v samom závere, keď dve minúty pred polčasovou prestávkou si strelil vlastný gól Erik Šinkovkin. Hostia nabudení otváracím gólom ihneď pridali aj druhý kúsok zásluhou Kapusniaka a do šatní sa tak odchádzalo za stavu 2:0 pre Tepličku. V druhej časti si už hostia udržiavali svoj náskok a ďalšími štyrmi gólmi zveľadili skóre. Postupne sa presadili Kapusniak, dvakrát Tomanica a bodku za stretnutím dal v 85. minúte Hruboš. Teplička tak po výhre 6:0 jasne postupuje do ďalšej fázy.

FK Šalková vs. OFK Dunajská Lužná 2:0 (1:0)

Góly: 34. Debnár, 76. Rusnák

Futbal - Slovnaft Cup - FK Salkova vs. OFK Dunajska Luzna - 10.08.2016 - Salkova

Prekvapenie na úkor favorita sa udialo v Šalkovej. Minuloročný víťaz V. C ligy a tohtoročný zástupca IV. ligy skupiny juh privítal Dunajskú Lužnú, účastníka III. ligy skupiny Bratislava. Aj napriek daždivému počasiu a podmočenému trávniku videlo 150 prítomných divákov zaujímavý zápas. Bezgólové skóre držalo do 34. minúty, keď sa presadil domáci útočník Debnár a poslal Šalkovú na koňa. Hostia sa s duelom snažili niečo spraviť, ale aj napriek striedaniam cez polčasovú prestávku vytúžený gól streliť nedokázali. Dielo skazy pre Dunajskú Lužnú dokonal v 76. minúte Michal Rusnák, ktorý spečatil výhru Šalkovej na 2:0 a zároveň jej postup do ďalšieho kola. V tom privíta na domácom trávniku druholigovú Nitru.

ŠK Selce vs. Partizán Bardejov 1:4 (1:1)

Góly: 17. Kurta – 45. Makela, 73. Maruniak vl., 75. Večimák, 89. Sova

Ďalšie prekvapenie bolo na spadnutie v Selciach. Domáci zástupca V. C ligy privítal druholigistu z Bardejova. Selčania sa súpera nezľakli a v 17. minúte išli dokonca po zásahu Kurtu do vedenia. To držali až do záveru prvej štyridsaťpäťminútovky. V jej úplnom závere sa presadil francúzsky strelec Makela a začínalo sa odznovu. Na ďalší gól sa čakalo až do 73. minúty. Domáci obranca Maruniak nešťastne poslal loptu za svojho brankára a Bardejov po prvýkrát v zápase vyhrával. O necelých 120 sekúnd to bolo už 1:3 z pohľadu Seliec, keď skóroval Večimák. Definitívnu bodku stanovil v 89. minúte hosťujúci Sova. Selce sa tak po prehre 1:4 s pohárom lúčia.

ŠK Báhoň vs. FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:1) – 4:5 na pokutové kopy

Góly: 40. Mikulec – 7. Čtvrtníček

Veľká dráma sa konala v Báhoni. Zástupca tretej ligy skupiny Bratislava privítal opäť po roku druholigovú Duklu Banská Bystrica. Hostia nastúpili v mierne pozmenenej zostave oproti zápasu so Žilinou B. Príležitosť dostali náhradný brankár Ďurčo či mladíci Valent s Gaškom. Vojaci vstúpili do duelu lepšie a už v 7. minúte vyhrávali. Presadila sa nová posila Josef Čtvrtníček. Zverenci trénera Faktora si vedenie držali až do 40. minúty. Vtedy domáci Michal Mikulec zo štandardky prestrelil Ďurča a začínalo sa odznovu. Kým minulý rok zvíťazili Bystričania u svojho súpera jednoznačne 5:0, tak tentokrát aj napriek prevahe a viacerým dobrým šanciam sa skóre 1:1 už nezmenilo. Nasledovali tak pokutové kopy. Kým Dukla premenila všetkých päť svojich pokusov, domáci jednu penaltu zahodili a tak po výsledku 5:4 po pokutových kopoch postupuje do tretieho kola banskobystrická Dukla. V tom sa stretne s prvoligovým Prešovom.