Bystrickí futsalisti v piatok cestovali k lídrovi Openligy do Levíc. V kvalitnom zápase sa síce MIBA ujala vedenia, ale domáci otočili stav a po konečnom hvizde rozhodcov sa Levičania mohli tešiť z ďalšieho víťazstva a zároveň potvrdili svoju domácu neporaziteľnosť.

Futsal Team Levice – MIBA Banská Bystrica 5:3 (2:1)

Góly: R. Chmelo 2, E. Zorád, T. Pleva, vlastný gól D. Kohút – M. Giertl, M. Majling, vlastný gól M. Chudý, ŽK: E. Zorád – D. Kohút, M. Giertl
Pred 500 divákmi rozhodovali M. Budáč a S. Polomský.

Zostava MIBA: Škubák (Filadelfi) – Prikryl, Majling „K“, Kohút, Polák, Zehnal, Kollár, Giertl M., Giertl V., Kulík, Greško

V piatok 21. decembra cestovali Banskobystričania na zápas s lídrom Openligy do Levíc s očakávaniami náročného zápasu. Ich prognózy sa potvrdili už od úvodu stretnutia, ktoré domáci začali s vysokou útočnou aktivitou. Pokúšali sa o častú streľbu a z nacvičených štandardných situácií ohrozovali Škubákovú bránu. Enormné úsilie však Levičanom neprinieslo vedenie v zápase. O prvý gól zápasu sa postarali hostia vďaka M. Giertlovi, ktorý si dokázal urobiť priestor pred levickou bránou a strelou z otočky zaskočil brankára domácich. Levice aj po inkasovanom góle pokračovali vo svojej hre s cieľom zvrátiť stav zápasu na svoju stranu. To sa im do konca prvého polčasu aj podarilo, no s výrazným prispením hráčov MIBY, keď vyrovnávajúci gól si vsietili sami a gól na 2:1 padol po odkope, ktorý sa od domáceho hráča nešťastne odrazil za Škubákov chrbát. Hostia mali viacero sľubných príležitostí na strelenie gólu najmä po protiútokoch, ale chýbala im rozhodnosť v koncovke.

Do druhého dejstva nastupovala MIBA v oklieštenej zostave, keďže došlo k zraneniu jej dvoch hráčov. Po prestávke sa zápas nevyvíjal pre Banskobystričanov priaznivo, keď v priebehu niekoľkých minút inkasovali dvakrát po štandardných situáciách súpera. Hostia po inkasovaných góloch vysunuli svoju obranu v snahe zvrátiť nepriaznivý stav. Desať minút pred koncom zápasu sa hráči MIBY odhodlali k powerplay. Dokázali si vypracovať viacero šanci a napokon aj znížiť na 4:2 za prispenia domáceho hráča. Avšak Levičanom sa podarilo skórovať do prázdnej brány a zvýšiť svoj náskok na rozdiel troch gólov. V závere zápasu ešte Majling gólom do prázdnej brány skompletizoval výsledok na konečných 5:3. A tak po trochu smolnom zápase s kvalitným súperom sa Banskobystričania vracali domov bez bodu.

Vyjadrenie po zápase (zdroj: leviceonline.sk):
Martin Majling  (kapitán MIBA Banská Bystrica): „Do Levíc sme prišli potvrdiť naše posledné kvalitné výsledky, snažili sme sa vychádzať zo zabezpečenej obrany. To sa nám celkom darilo, vyrážali sme do protiútokov. Prvý polčas sme to aj dodržiavali, žiaľ po smolných góloch v prvom polčase sme prehrávali 1:2. Naše šance sme následne nevyužili. V druhom polčase sa obraz hry trocha zmenil, začali sme sa viac vysúvať, no dostali sme dva góly zo štandardných situácii na 1:4. Následne sme sa posledných 10 minút snažili súpera pritlačiť, no z našich šancí sme opäť nedali gól. Dovolím si tvrdiť, že vo vyrovnanom zápase vyhral tím, ktorý premenil šance. Do Levíc sme prišli aspoň bodovať, domácim sme chceli uchmatnúť aspoň jeden bod. Nebyť zranení našich dvoch hráčov v priebehu stretnutia, možno by sa nám to podarilo. Z výsledku sme sklamaní. Levičania mali dobre organizovanú hru, najmä signály, z rohových kopov sa veľmi ťažko bránili, z čoho sme dostali aj góly. Inak si však myslím, že sme ich celkom dokázali brániť a vedeli sme vyrážať do našich protiútokov.“

Najbližší zápas bystrickí futsalisti odohrajú 11., resp.12. januára 2013 (presný čas a dátum spresníme) proti Forever Mesto Púchov. V prvom meraní síl podľahli naši futsalisti 4:5 na palubovke Púchova.