Krajské riaditeľstvo Hasičského záchranného zboru v Banskej Bystrici, Europa Shopping a Europa Business Center pripravili aj v tomto roku podujatie s názvom Deň hasičov, ktorého súčasťou bol ďalší ročník súťaže TFA Slovakia 2013 – Najtvrdšie hasičské prežitie.

DSC_0032Absolútny víťaz súťaže Rastislav Pecník zdolal trať za celkový čas 7 minút, 25 sekúnd aj 69 stotín. Za tento čas zvládol ťahanie hadíc na vzdialenosť 80 metrov, výbeh na hasičskú vežu s kyslíkovou nádobou a dvoma dvadsať kilogramovými kanistrami, prekážkovú dráhu s kladivom, prenesením osemdesiat kilogramovej figuríny a prekonaním trojmetrovej steny. Započítaný je aj čas štvrtej disciplíny, ktorou bol výbeh po schodisku na 22. poschodie Europa Business Center. V tejto disciplíne pretekári zdolávali viac než štyristo schodov s ďalšou deväť kilogramovou záťažou. Mimochodom práve v tejto disciplíne bol o celých pätnásť sekúnd rýchlejší celkovo druhý pretekár – Poliak Marcin Zdzieblo. Spolu s nimi súťažili v Banskej Bystrici okrem domácich aj pretekári z Maďarska či Českej republiky.

Okrem zápolení profesionálnych a dobrovoľných hasičov boli pre verejnosť pripravené aj ukážky hasičskej techniky a tiež dynamické ukážky zásahov hasičských záchranárov.