V najväčšej banskobystrickej pokrovej herni štartoval vo štvrtok historicky najväčší turnaj na Slovensku. Majstrovstvá SR majú najvyššiu garanciu aká kedy na Slovensku bola, a to 100 000 eur (z toho 25 000 eur je garantovaných pre víťaza).

Majstrovstvá Slovenska v pokri_10Prvý deň turnaja (Day 1A) so štartovným 275 € bol výnimočný tým, že hráči nemuseli cestovať ďaleko. Okrem Bluff Club-u v Banskej Bystrice sa hralo vo vybraných kluboch v Košiciach, Trenčíne, Liptovskom Mikuláši, Nitre, Žiline a samozrejme v Bratislave v Golden Vegas, ktorý bude hostiť aj Day 1B, Day 2, a tiež Final Day. V turnaji bola možnosť jedného dokúpenia sa prostredníctvom Re-Entry, hráči štartovali s 30 000 žetónmi a povinné stávky stávky stúpali každých 40 minút.

V Banskej Bystrici sa zúčastnilo prvého kola 30 hráčov a keďže postupovalo 10% z hracieho poľa, pre postup do Day 2 boli vyčlenené tri miestenky. Bojovalo sa do skorých ranných hodín a z postupu do ďalšej fázy sa napokon tešil víťaz Viktor Palkovič spolu s Ivanom Cetníkom a Zbyněkom Závodským. Títo traja najlepší získali okrem postupu do Day 2 aj 500 €, dopravu a ubytovanie v Bratislave zadarmo.

Druhý štartovací deň (Day 1b) sa odohrá dnes o 19:00 h, avšak tak ako aj ďalšie dni, už len v bratislavskom Golden Vegas Poker Clube. Bude to druhá a posledná možnosť kvalifikovať sa do druhej fázy Day 2. Tá je na programe už v sobotu od 16:00 h a všetci hráči v nej štartujú s novým začiatočným balíčkom 40 000 žetónov. Z nej postúpi najlepších deväť hráčov do nedeľňajšieho Final Day.

Víťaz Majstrovstiev Slovenskej republiky 2015 získa okrem minimálne €25.000 aj zlatý náramok s briliantom a trofej od sklárne Fenix Glass.