Po treťom kole amatérskej hokejovej ligy sú na čele súťaže Divoké Barance bez straty bodu.

Tretie kolo odštartoval zápas medzi Animals a Divokými Barancami. Celý zápas prebiehal od začiatku vo vysokom tempe a bol dosť vyrovnaný. V 3. minúte otvoril skóre počas presilovej hry Moravčík J. (asistoval Mancel V.) a Divoké Barance sa ujali vedenia. V nasledovných minútach sa striedali hráči aj na trestných laviciach a trestné minúty pribúdali na oboch stranách. Do konca prvej časti sa šance striedali na oboch stranách no skóre sa nemenilo.

V druhej časti sa takisto hrala dlho vyrovnaná partia a ani jeden tím nechcel spraviť chybu. V 10. minúte však hrali Divoké Barance opäť presilovku a na 2:0 zvýšil Riša Ľ. (asistoval Maslák J.). Hráčom Animals neprialo šťastie celý zápas a po niekoľkých tyčkách sa v 16. minúte taktiež z presilovky presadil konečne Čierny R. (bez asistencie). Po vyrovnanom úseku hry sa už hráčom Animals nepodarilo presadiť ani v presilovej hre, ktorú hrali na konci zápasu. V 20. minúte spečatil na konečných 3:1 Moravčík J. (asistoval Končok Ľ.) pre Divoké Barance. Podobne ako góly v prospech Divokých Barancov vyzneli aj strely v ktorých prestrieľali Animals v pomere 37:14.

Animals vs. Divoké Barance 1:3 (0:1, 1:2)

Góly: Čierny – Moravčík 2, Riša.

V druhom zápase sa stretli hráči Atlantis Zvolen vs Mad Brainzz. Hráči Mad Brainzz ešte nenazbierali žiadny bod a túto nepriaznivú štatistiku chceli prelomiť. Od začiatku zápasu sa striedali šance na oboch stranách a hra bola vyrovnaná. V 5. minúte sa výborne nastrelenom puku presadil šikovným tečom Pospíšil T. (asistovali: Turan J., Holic R.) a hráči Atlantis Zvolen začali napĺňať svoju predstavu o zápase. V 11. minúte však po zle vyvedenom puku z rohu ihriska vyrovnal Koval J. (asistovali Novysedlák M., Lamper M.) a začínalo sa od začiatku. Už v 12. minúte Cimerman T. (bez asistencie) naklonil misku váh na stranu Mad Brainzz a Atlantis Zvolen museli doťahovať. Neprešlo však ani 30 sekúnd a v tej istej minúte vyrovnával skrytou strelou opäť Pospíšil T. (asistoval Medvecký M.). Za stavu 2:2 sa akcie a šance kopili na oboch stranách a v 17. minúte po peknej akcii šli do vedenia opäť Mad Brainzz skóroval Lamper M. (asistovali Kapusta R., Koval J.). Hráči Atlantis Zvolen však nechceli pustiť ani bod a presilovku v 18. minúte hrali iba necelú minútu, keď skóroval Čief P. (asistoval Turan J.) a tak skončila prvá časť 3:3.

Vyrovnaný priebeh zápasu pokračoval aj v druhej časti a tretí krát išli do vedia Mad Brainzz v 6. minúte skóroval Koval J. (bez asistencie). Aj v tomto zápase sme sa mohli presvedčiť, že disciplína je veľmi dôležitá. V 7. minúte fauloval Fekiac P. a po dobre zahranom oslabení, 7 sekúnd pred koncom trestu vyrovnal na 4:4 Dančo T. (asistoval Figa N.). Atlantis Zvolen pridal na tempe a v 13. minúte opäť v presilovej hre upravil skóre Medvecký M. (asistoval Turan J.) a zvolenčania viedli druhý krát v zápase. Takýto výsledok hráči Mad Brainzz nechceli pripustiť za žiadnu cenu a v 19. minúte výborne tečoval Koval J. (asistoval Kapusta R.) a skompletizoval tak svoj hat – trick. Už sa zdalo, že dôjde k deleniu bodov, ale 41 sekúnd pred koncom zavŕšil svoj hetrik aj Pospíšil T. (asistoval Medvecký M.) a rozhodol o víťazstve Atlantis Zvolen nad Mad Brainzz v pomere 6:5. Strely hovorili taktiež v prospech Atlantis Zvolen v pomere 31:21.

Atlantis Zvolen vs. Mad Brainzz 6:5 (3:3, 3:2)

Góly: Pospíšil 3, Čief, Dančo, Medvecký – Koval 3, Cimerman, Lamper.

Zápasy 4. kola sa z dôvodu sviatkov odohrajú až 5. novembra (Animals vs. Mad Brainzz) a 7. novembra 2018 (Atlantis Zvolen vs. Divoké Barance). Obe stretnutia môžete prísť podporiť priamo na zimný štadión hala B v Banskej Bystrici alebo cez online štatistiky, ktoré nájdete stránke súťaže.